Rekreatywnie

Rekreatywnie

Kreatywność można rozwijać na różne sposoby – pozyskiwanie wiedzy z licznych książek to jedno, jednak o wiele bardziej skutecznym sposobem na rozwój kreatywności są ćwiczenia praktyczne. Zaczynając tę przygodę warto mieć pod ręką odpowiednie narzędzia, np. gotowe zestawy kreatywne dla dorosłych, z którymi praca rękodzielnicza przebiega spokojniej i płynniej. W świecie rękodzieła nie ma określonej zasady, co do tworzenia własnoręcznych rzeczy – wybierasz to, na co w danym momencie masz ochotę, np. włóczka, papier, zestaw do rękodzieła lub beton artystyczny. Brzmi ciekawie? Świetnie – jeśli czujesz przyjemne uczucie kiełkujące w głowie i sercu, to jest odpowiednie miejsce, w którym znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy, że wybierzesz jeden z wielu zestawów kreatywnych DIY, a gwarantujemy, że przepadniesz w tym rękodzielniczym świecie.

Włóczka – powszechne, popularne słowo, dające tak wiele możliwości! Zacznij tworzyć własne projekty, daj upust swojej wewnętrznej kreatywności, zacznij się spełniać rozwijając zdolności manualne i szlifując popularne rzemiosło, jakim jest dziewiarstwo! Szukasz włóczki ombre na chustę? A może cieplejszej, wełnianej przędzy na zimowy sweter lub przyjemnej w dotyku włóczki na czapkę? Chcesz stworzyć na drutach własnoręczny prezent dla bliskiej osoby? Dobrze trafiłaś!

[gallery ids="8633,8634,8635"]

Sznurek do makramy

Jeśli interesujesz się sztuką rękodzielniczą, to sznurki do makramy z pewnością nie są ci obce. Makrama to sposób wiązania i tworzenia ozdób, w którym sploty, węzły i wzory są tworzone za pomocą różnego rodzaju sznurków i włókien. Podczas nauki makramy warto zacząć od prostych wzorów i węzłów, a następnie stopniowo rozwijać swoje umiejętności, eksperymentując z bardziej zaawansowanymi projektami.

Sznurki do makramy są zwykle wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, juta, konopie, jedwab, nylon czy włókna akrylowe. Mają różne grubości, sploty, kolory i tekstury, co pozwala na tworzenie różnorodnych wzorów i efektów w wykończeniu końcowego projektu.

[gallery ids="8636,8637,8638"]

Zabawki ręcznie robione

Prace manualne świetnie odprężają ciało i umysł. Tworząc, człowiek może wyrażać samego siebie. Ręczne robótki trenują naszą cierpliwość i dokładność, czyli cechy, które przydają się w codziennym życiu. W dodatku efekt swoich działań można wyczuć np. w postaci wydzierganej zabawki.
Zabawki robione ręcznie są całkowicie oryginalne, czego nie spotyka się w masowej produkcji. Ponadto tworzenie ich własnymi rękami daje pewność, że nie zawierają szkodliwych materiałów – dziecko może się nimi bezpiecznie bawić.
Własnoręcznie wykonana zabawka to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Obdarowując drugą osobę maskotką własnej roboty, okazujemy, jak jest dla nas ważna.

[gallery ids="8639,8640,8641"]

Spleć swoją historię kolorowymi nićmi

W codziennej pracy każdej krawcowej potrzebne są różnobarwne nici, którymi można zdziałać cuda. W odpowiednich rękach z pojedynczej nitki tworzą się przeróżne rękodzielnicze wyroby, które są w stanie uszczęśliwić swojego właściciela. Poszczególne rodzaje nici są przeznaczone do specjalnych celów – każda nić ma swoje indywidualne zastosowanie.

[gallery columns="4" ids="8642,8643,8644,8645"]

Haft krzyżykowy powstał w XVI wieku we Włoszech, gdzie służył do tworzenia obrazów na wzór malarstwa. To specyficzny rodzaj haftu, który możemy poznać po ściegu krzyżykowym. Podkładem jest siatka, nazywana kanwą. Regularny splot materiału jest cechą charakterystyczną dla tego rodzaju robótek ręcznych. Kanwa jest niczym płótno dla malarza, to na niej będziemy tworzyć swoje prace. Warto wyposażyć się w tamborek, już na początku zapewniając sobie wygodniejszy start. Możliwości jest bardzo wiele, znajdziemy wzory typowo jesienne, wielkich malarzy, pięknych krajobrazów czy religijne. Nadruk na kanwie ułatwi nam tworzenie. Usprawni to zdolności manualne, pozwoli się wyciszyć, odkryć kreatywność, ukryte talenty, wzbudzić zmysł artystyczny. Dodatkową korzyścią płynącą z wyszywania będzie nauka cierpliwości. Ucząc się takich umiejętności, można znaleźć sposób na dodatkowy dochód. Sprzedając swoje prace, przykładowo w serwisach internetowych.

[gallery ids="8646,8647,8648"]

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Rekreatywnie

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://rekreatywnie.pl/