Platon

Platon

Platon Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją książek od ponad 25 lat. Zdobyte doświadczenie, zaufanie i uznanie klientów sprawiło, że firma osiągnęła pozycję jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce.

Platon dysponuje bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracuje z ponad 400 dostawcami ponad 800 wydawnictw, dzięki czemu w ofercie firmy znajduje się zarówno beletrystyka, literatura faktu, książki dla dzieci, jak i podręczniki, poradniki czy profesjonalne opracowania z zakresu prawa, ekonomii, informatyki oraz nauk społecznych.

Platon jest wyłącznym dystrybutorem takich oficyn wydawniczych jak: WAB, Uroboros, Lipstick Books, Galeria Książki, Lekkie, Trefl Books, Wojciech Sumliński Reporter. Tu się czyta, 5Why Promotions, JakBook, PharmDr Monika Koprivova, Crypto-Logic Sp. z o.o., OsnoVa, Wojciech Marzec, Cezary Borowy, All Kids Publishing, Muduko, FLOW, Barbarella.pl, Paweł Motyl Evergreen, EUROGRAF BIS, Szulski i 20 innych, mniejszych Wydawców.

W portfolio Platona można także znaleźć artykuły papiernicze, gry, puzzle oraz zabawki, które dostarcza ponad 100 producentów, w tym na wyłączność Slimebox.

Platon współpracuje z blisko 2000 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami handlowymi jak: Empik, Smyk, Auchan, Netto, Leclerc, Toys „R” Us, Biedronka, Dino, Dealz, Żabka, Rossmann, Baltona, Świat Prasy, Kolporter, a także ze sklepami internetowymi merlin.pl, empik.com, smyk.com, bonito.pl, taniaksiazka.pl, czytam.pl, nieprzeczytane.pl czy znak.com.pl.a.

W 2010 roku firma przeniosła się do nowego kompleksu biurowo-magazynowego w Ożarowie Mazowieckim, jesienią 2013 roku uruchomiła nowy magazyn, który jest stale rozwijany. Obecnie pozwala na składowanie ok. 2 000 palet, a antresole liczą ponad 60 000 lokalizacji kompletacyjnych. Ustawiczne optymalizowanie procesów przynosi efekty w postaci regularnie zwiększanej wydajności, a w 2020 roku przełożyło się to na ponad 100 000 linii wydawanych tygodniowo.

W 2018 roku Platon otworzył drugą lokalizację magazynową w kompleksie West Park Ożarów w Ołtarzewie, w odległości 10 minut od węzła autostrady Pruszków. Prawie 8 000 m2 powierzchni dedykowane jest do prowadzenia specjalnych akcji sprzedażowych oraz kompleksowych usług logistycznych, które realizowane są dla firm z branży książkowej i innych.

W całym procesie rozwoju firma wdrożyła autorski system zarządzania bazą produktów przez Wydawców. System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy.

Platon stosuje najwyższe standardy w realizacji wizji podatkowej zapewniając prawidłową i terminową realizację obowiązków nałożonych przepisami prawa. Platon zgodnie z obowiązującymi przepisami publikuje – Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy trwający od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. oraz Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy trwający od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.

Firma wielokrotnie była nagradzana w plebiscycie dziennika „Puls Biznesu”, Konkursu „Gepardy Biznesu” oraz firmy Coface Poland „Gazele Biznesu”, otrzymała również tytuł Diamenty Forbsa, jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm.

Platon wspiera także wiele inicjatyw promujących czytelnictwo jak Fundacja Powszechnego Czytania czy Akcja Noc Bibliotek organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Platon

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://platon.com.pl/