Pan od Historii

Pan od Historii

Kim jest Pan od Historii

archeolog, historyk, edukator, nauczyciel, pasjonat

Absolwent Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, Historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Cywilizacji Śródziemnomorskiej na wydziale „Artes Liberales” również na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu historii krucjat. Laureat pierwszego miejsca w kategorii szkoły podstawowe w Konkursie Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w 2018 roku. Od 6 lat nauczyciel historii w szkole podstawowej. W 2011 studiował na Uniwersytecie w Granadzie. W latach 2008-2018 brał udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski oraz w Egipcie, Jordanii, Izraelu, Gruzji, Armenii, Hiszpanii, Francji, Libanie na Cyprze i Ukrainie. Popularyzator nauki, współzałożyciel grupy rekonstrukcji historycznej Arkona oraz projektu Pozytywnie Historyczni. Przez dziesięć lat działalności grupy organizował liczne festiwale i warsztaty. Nawiązał współpracę z muzeami archeologicznymi z Norwegii, Szwecji, Danii i Niemiec oraz ośrodkami kulturalnymi i muzealnymi z całej Polski.

Oferta zajęć i lekcji – Uniwersytety dziecięce i nie tylko

Uniwerstytety dziecięce

Uniwersytety dziecięce to fenomen, który pozwala dzieciom poznać świat akademicki w praktyce. Zajęcia na nich organizowane wzbudzają ciekawość otaczającego świata pokazują ze nauka nie musi być przykrym obowiązkiem a może stać się prawdziwą życiową pasją. Założeniem moich wykładów jest ukazanie najmłodszym archeologii i historii jako ważnego narzędzia do poznawania świata, której metodyka coraz częściej opiera się o wiedzę z kilku dziedzin nauki oraz promowanie dorobku polskich archeologów.

Edukacja domowa

Edukacja domowa to coraz popularniejsza forma kształcenia dzieci. Pomogę w przygotowaniach do egzaminu z Historii i WOS a także poprowadzę zajęcia indywidualne i w małych grupach nawet dla dzieci które jeszcze nie mają historii w szkole. Zainteresuję przedmiotem i zainspiruję do ciekawości otaczającego świata. Na zajęciach korzystam z pomocy naukowych i doświadczeń gromadzonych w czasie wyjazdów po całym świecie. Jestem instruktorem ceramiki, teatru amatorskiego i dawnych rzemiosł. Historia to moja pasja, którą z chęcią się podzielę.

korepetycje i lekcje przez skype

Nowoczesne technologie pozwalają mi docierać do uczniów mieszkających poza granicami kraju lub w odległych jego zakątkach. Historia to przedmiot nie lubiany w szkole. Często spotykamy się z taką opinią, dużo ludzi twierdzi, że istnieją pewne okresy w dziejach, które są potwornie nudne a wiedza na ich temat nie jest potrzebna w naszym codziennym życiu. Poprzez zajęcia indywidualne bądź w małych grupach udowodnię uczniom, że w każdych czasach było coś ciekawego a dzieje ludzkości kreują to kim jesteśmy dziś.

Przygotowanie do matury

Matura to bardzo ważny egzamin, decyduje o naszej przyszłości. Poprzez profesjonalne podejście możemy razem dobrze się do niego przygotować. Oferuje indywidualne podejście i metody wykorzystujące najnowsze technologie, dzięki którym osiągniesz zamierzony cel.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Pan od Historii

E-mail: [email protected]

Strona WWW: http://panodhistorii.pl/