Melabio

Witamy w świecie Melabio, jesteśmy hipoalergiczną i ekologiczną marką preparatów do utrzymania czystości w domu, w przedszkolu w żłobku czy w szkole. W naszej ofercie znajdują się hipoalergiczne i ekologiczne produkty czyszczące, które spełniają Państwa oczekiwania i doskonale wpisują się w koncepcję zdrowego trybu życia oraz ochrony środowiska. Melabio to najwyższej jakości produkty bezzapachowe, bez koloru zawierające tylko bezpieczne komponenty oparte na nowoczesnej technologii.

Na pewno są Państwo świadomi, że środki chemiczne mogą zagrażać życiu nas wszystkich. Substancji chemicznych używamy na co dzień, są składnikiem nie tylko proszków, płynów, farb czy kosmetyków ale także wielu produktów spożywczych. Takie środki mogą działać drażniąco i uczulająco, wywołując różne reakcje alergiczne. Często nie zdajemy sobie sprawy jak niebezpieczny może być kontakt naszego organizmu z bardzo silnym środkiem chemicznym. Objawy alergii pojawiają się nie tylko na skórze, ale zauważalnie są w układzie oddechowym czy też pokarmowym.

Do grupy groźnych związków zalicza się żywice, terpentynę, wyroby gumowe oraz akrylowe. Kontakt z nimi może wywyłaś wyprysk skórny, świąd, pokrzywkę, obrzęk naczynioworuchowy, nieżyt nosa oraz zapalenie spojówek. To samo dotyczy chemii zawartej w środkach czystości. Wszelkie konserwanty mogą spowodować problemy z układem pokarmowym. Same opary chemicznych substancji mogą nas podrażniać.

My wszyscy, dorośli, dzieci, alergicy powinniśmy wybierać substancje hipoalergiczne , które zawierają jak najmniej szkodliwych alergenów i są zdecydowanie bezpieczniejsze w stosowaniu niż tradycyjne.

To właśnie dzieci, znajdują się w grupie szczególnie zagrożonej zatruciem środkami chemicznymi. Pamiętajmy o tym, że tylko hipoalergiczne preparaty mogą nas uchronić przed chorobami nowotworowymi, alergiami i inni schorzeniami.

Codziennie oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, jednak cały czas zapominamy jakie opary pozostają po sprzątaniu zwykłą chemią gospodarczą. Osoby cierpiące na alergię i
astmę wiedzą doskonale, jakie uciążliwe jest życie w towarzystwie alergenów. Czasami trudno usunąć drażniący alergen z otoczenia, a tylko całkowita eliminacja może poprawić komfort życia alergika. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) pokazuje przerażające dane. Na świecie około 300 mln ludzi cierpi na astmę , a 400 mln choruje na alergiczny nieżyt nosa. Badanie Milton Essex podaje, że w Europie około 30% dzieci i dorosłych cierpi na uciążliwe alergie, a w Polsce jest to już 40%.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycję spotkania, przedstawienia naszej oferty, bądź zrobienia prób wybranych produktów.

Nazwa firmy: Melabio

Adres: ul. Hiacyntowa 7, 05 – 805 Kanie