Manufaktura Czekolady sp. z o.o.

Warsztaty Czekoladowe

Miłośnicy Czekolady! Jesteśmy otwarci! Możecie się zapisywać na warsztaty!

Zapraszamy grupy szkolne, przedszkolne a także indywidualnie rodziców z dziećmi. Zadzwoń lub wyślij nam email.

Warsztaty Czekoladowe
1. Każdy uczestnik na czas trwania warsztatów otrzymuje fartuszek czekoladniczy.
2. Przywitanie gości.
3. Pokaz oraz nauka ręcznego temperowania czekolady.
4. Projektowanie czekolad z owoców liofilizowanych oraz bakalii.
5. Każdy uczestnik własnoręcznie temperuje czekoladę na blacie granitowym, przelewa ją do foremki i ozdabia wcześniej utworzonym przez siebie projektem.
6. Prezentacja (opowieść) o powstawaniu tabliczki czekolady od samego ziarenka.
7. Degustacja prażonego ziarna kakao.
8. Degustacja trzech różnych czekolad.
9. Każdy uczestnik pakuje zrobione przez siebie czekolady w wybrane opakowanie i zabiera ze sobą do domu.
10. Uczestnicy otrzymują Dyplomy Młodszych Czekoladników, potwierdzające zdolności nabyte na warsztatach.

Warsztaty czekoladowo-pralinowe
2. Przywitanie gości.
3. Pokaz oraz nauka ręcznego temperowania czekolady.
4. Projektowanie czekolad z owoców liofilizowanych oraz bakalii.
6. Formowanie pralin z czekoladowej masy (10 szt.).
7. Oblewanie pralin wcześniej zatemperowaną czekoladą i ozdabianie ich owocami liofilizowanymi oraz bakaliami.
8. Prezentacja (opowieść) o powstawaniu tabliczki czekolady od samego ziarenka.
9. Degustacja prażonego ziarna kakao.
10. Degustacja trzech różnych czekolad.
11. Każdy uczestnik pakuje zrobione przez siebie czekolady w wybrane opakowanie i zabiera ze sobą do domu.
12. Każdy uczestnik pakuje praliny.
13. Uczestnicy otrzymują Dyplomy Młodszych Czekoladników, potwierdzające zdolności nabyte na warsztatach.

Stoisko czekoladowe na evencie
1. Każdy uczestnik projektuje wzór na swoją tabliczkę czekolady z owoców liofilizowanych oraz bakalii.
2. Każdy uczestnik ozdabia swoją tabliczkę wcześniej utworzonym przez siebie projektem.
3. Czekolady trafiają do lodówki, a uczestnicy otrzymują numerki określające ich tabliczki. Uczestnicy wracają do naszego stanowiska po upływie około 20 min (czas stygnięcia czekolad) i pakują swoje czekolady.
4. Degustacja różnych czekolad.
5. Degustacja prażonego ziarna kakao.

Nazwa firmy: Manufaktura Czekolady sp. z o.o.

Adres: ul. Marszałkowska 9/15, Warszawa

Strona WWW: https://manufakturaczekolady.pl/