Dzikie Łąki

Dzikie Łąki

Zarówno w życiu jak i w naszej manufakturze staramy się żyć zgodnie z #zerowaste czy #lesswaste. Wiemy, że nasza planeta jest tylko jedna i chcemy, aby przetrwała dla kolejnych pokoleń. Dlatego robimy to, co zapewne wiele naszych klientek i klientów: segregujemy śmieci, eliminujemy (o ile tylko to możliwe) plastikowe opakowania, nie marnujemy żywności. Jak zamierzamy wprowadzić te zasady w naszej manufakturowej działalności?

TYLKO SZKLANE OPAKOWANIA

Wszystkie nasze kosmetyki  są sprzedawane w prostych, brązowych szklanych słoiczkach. Brązowe szkło chroni zawartość i nie pozwala aby cenne składniki zawarte w naszych kremach uległy oksydacji, czyli straciły swoją moc. Proste słoiczki pozwalają na zużycie produktu do samego końca, żadna kropla kremu nie zostanie zmarnowana w fantazyjnych załamaniach wymyślnych opakowań.

Również pojemności naszych słoików dobieraliśmy mając na względzie dobro planety. Wybieraliśmy możliwie największe pojemności, które dają szanse zużycia produktu zanim utraci swoje cenne składniki,  ale jednocześnie nie musicie go zamawiać zbyt często, ograniczając tym samy ślad węglowy generowany przez kolejne przesyłki.

Co po zużyciu? Po zużyciu kremu taki słoiczek można wykorzystać ponownie!

  • Do przechowywania drobnych elementów.
  • Do zapakowania przetworów. Ze względu na wielkości naszych słoików nie zapakujecie w nie szalonych ilości dżemu czy domowego chutney’a. Ale jako pomysł na opakowanie prezentu? Wasze przetwory umieszczacie w tych małych słodziakach, na sznurku mocujecie kartonik (oczywiście z recyklingowanej tektury) z nazwą Waszych pyszności i jesteście gotowi na wizytę. Wasi przyjaciele na pewno docenią taki gest.
  • A może macie zdolności manualne i zmysł estetyczny? Każdy słoiczek można dowolnie ozdobić (owinąć sznurkiem czy kawałkiem bawełnianej koronki, dokleić drewniany element ozdobny) i cieszyć się własnoręcznie wykonanym wazonikiem/przybornikiem na długopisy/lampionem na tealighty.
  • W najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić w Dzikich Łąkach procedurę zwrotu opakowań w zamian za rabaty – śledźcie nasze social media, będziemy to na pewno ogłaszać głośno i donośnie.

ETYKIETY Z PAPIERU

Nasze etykiety są śliczne (tak uważamy), ale…  krótko. Palcują się, plamią i tracą swój piękny wygląd.

Dlaczego wybraliśmy takie etykiety? Zamiast ślicznych błyszczących cudeniek?

Ponieważ nasze etykiety wyprodukowano z papieru z recyklingu i ulegają całkowitej biodegradacji. Nie będą latami rozkładać się na wysypisku. Uznaliśmy, że nasze klientki i klienci docenią tę zaletę i będzie ona dla nich ważniejsza niż nieskazitelny wygląd. Nie mamy zapasowej planety. Nawet mała etykieta może robić dużą różnicę.

PAKOWANIE ZAMÓWIEŃ

I znowu – tu nie będzie ślicznie. Tu będzie czasem krzywo, czasem karton, w którym dostaniecie zamówienie będzie mocno sfatygowany (aczkolwiek produkty zawsze będą w nim bezpieczne).

Dlaczego?  Ponieważ nie kupujemy kartonów, w które pakujemy Wasze zamówienia.

Wszystkie kartony, których używamy przeżywają swoje drugie, piąte lub dziesiąte życie. Pochodzą z zamówień, które sami robimy u naszych dostawców  lub „wyżebraliśmy” je od znajomych czy w okolicznych sklepach.

Jeżeli Wasze zamówienie będzie opakowane w folię bąbelkową oznacza to, że któreś z naszych zamówień – najpewniej słoiczki na kremy – było zabezpieczone w ten sposób. NIE KUPUJEMY FOLIOWYCH OPAKOWAŃ ANI PLASTIKOWYCH WYPEŁNIACZY.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Dzikie Łąki

Adres: ul. Powstańców 1, 43-173 Łaziska Górne

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://dzikielaki.com/