Wioska Indiańska Howgh Stary Waliszów

Wizyta w Wiosce Indiańskiej to wspaniały pomysł dla grup szkolnych i przedszkolnych. Nasz program jest tak przygotowany, aby dzieci mogły rozwijać się przez zabawę.

Naszym celem jest rekreacja, edukacja, propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii. Tworzymy miejsce w którym kocha się zabawę, gdzie słychać śmiech i rodzą się niezapomniane wspomnienia. Wszystko to w bliskości z przyrodą . Nikt się u nas nie nudzi ani dzieci ani dorośli.

W czasie dokazywania mimochodem przekazujemy informacje o zwyczajach, kulturze Indian. To zawsze bardzo mocno działa na wyobraźnie a kontakt z otaczającą przyrodą, tematyka związana z światem zwierząt i roślin cieszą małych odkrywców. Przebywanie na świeżym powietrzu, dużo ruchu fizycznego, bieganie, turlanie, skakanie pozwala na spożytkowanie energii. Zadania są wymyślone tak aby wymagały zaangażowania, umiejętności pracy w grupie i kreatywności.

Najmłodsi u nas są cały czas zajęci, stawiają czoła kolejnym sprawnościom, wyzwaniom. Nasze zajęcia trwają 4 godziny i pozwalają zaangażować wszystkie dzieci. Jesteśmy przygotowani na wizytę grup od kilkunasto- do ponad 120-osobowych.

Na początku następuje przywitanie się oraz ustalenie nazwy plemiona. Kolejny etap zabawy to blok gier i konkursów zespołowych, prowadzonych przez animatora. Głównie są to zabawy ruchowe, jednak są też przewidziane zabawy statyczne podczas których będzie można się wyciszyć i odpocząć. Niektóre ze sprawności, zdobywanych różnie w zależności od wieku i pogody:

Nauka i konkurs strzelania z łuku

Wyścigi rzędów

Tańce

Każde dziecko otrzymuje prezent: pióro oraz opaskę- swój pióropusz

Polowanie na bizona

Ognisko