Zwjeżaki i Pan Przygoda

JESTEM SZYMON I ZWIERZĘTAMI INTERESUJĘ SIĘ OD DZIECKA, MOJA PASJA ZAWIODŁA MNIE W WIELE CIEKAWYCH MIEJSC NA CAŁYM ŚWIECIE W KTÓRYCH MIAŁEM OKAZJĘ POMAGAĆ W RATOWANIU DZIKICH LUB DOMOWYCH ZWIERZĄT.

Ukończyłem Hodowlę Zwierząt Amatorskich i Wolnożyjących na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. W trakcie studiów prowadziłem hodowlę egzotycznych zwierząt i organizowałem zajęcia dla dzieci w tej tematyce. Po paru latach tułaczki po świecie wracam z bardzo ciekawym cyklem zajęć zainspirowanym tym czego doświadczyłem w trakcie moich podróży.

Zwiedziłem i pracowałem w różnego rodzaju centrach rehabilitacji lub schroniskach dla zwierząt na całym świecie między innymi w Republice Południowej Afryki, Gwatemali, Belize, Izraelu, Tajlandii, Grecji, Islandi. Miałem również przyjemność pracy jako nurek na Filipinach i Madagaskarze pokazując ludziom piękno podwodnego świata.

To wszystko sprawiło, że postanowiłem szerzyć wiedzę o tym, że kondycja naszej planety i przyszłość całej natury i bioróżnorodności stoi pod znakiem zapytania. Wymierające i zniszczone ekosystemy, brak miejsca dla dzikiej przyrody, zniszczone rafy koralowe, wszystko to widziałem na własne oczy i chciałbym o tym opowiedzieć.

MOIM CELEM JEST NAUCZYĆ DZIECI JAK WAŻNĄ ROLĘ W NASZYM ŻYCIU ODGRYWA NATURA. NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA TO JEST PODZIELENIE SIĘ Z NIMI MOJĄ FASCYNACJĄ DO ŚWIATA ZWIERZĄT I ROŚLIN.

W trakcie zajęć omawiamy najważniejsze cechy poszczególnych grup. Uczestnicy dowiedzą się ciekawych informacji o płazach, gadach, ssakach, pajęczakach i owadach. Na każdym spotkaniu szczególną uwagę zwracam na to aby dzieci wiedziały co mogą zrobić aby chronić zwierzęta i ich środowisko, co w przyszlości może pomóc nam wszystkim.

Wyruszamy też wspólnie na jedną z moich dalekich wypraw! Madagaskar, Gwatemala, Borneo czy Filipiny to niektóre miejsca które wspólnie odwiedzimy.

Wyruszmy wspólnie na jedną z moich dalekich wypraw!

• ŚWIAT JASZCZUREK I ENDEMICZNY MADAGASKAR
• PŁAZY I SPOTKANIE LEŚNYCH LUDZI.
• SSAKI I OPOWIEŚĆ O AFRYKAŃSKIEJ SAWANNIE
• WĘŻE I OGNISTA GWATEMALA