Wydawnictwo WAM

Wydawnictwo WAM

Jesteśmy największym wydawcą religijnym w Polsce i jedną z najdłużej działających polskich marek. Łączymy jezuicką tożsamość z nowatorskimi rozwiązaniami. Na co dzień towarzyszymy naszym Czytelnikom w ich rozwoju duchowym i osobistym.

Wydawnictwo WAM to znakomici autorzy – przewodnicy na dzisiejsze czasy, osobowości współczesnej kultury oraz znakomite pióra. Są wśród nich biskup m.in. Grzegorz Ryś, ks. Tomáš Halík, s. Małgorzata Chmielewska, ks. Adam Boniecki, James Martin SJ, Szymon Hołownia, Grzegorz Kramer SJ, Tomasz Nowak OP, Katarzyna Olubińska, Marek Zając, Tomasz Krzyżak, Marek Kamiński i wielu innych.

Wydawnictwo WAM to wydawca najważniejszych książek ks. Jana Kaczkowskiego. Wciąż pozostajemy pod ogromnym wpływem jego postawy i wezwania, aby „żyć na pełnej petardzie”. Jesteśmy dumni z wydania ponad 4 milionów egz. poradników kulinarnych Siostry Anastazji, które trafiły do polskich domów. Systematycznie poszerzamy naszą ofertę wydawniczą, m.in. o literaturę faktu oraz literaturę popularną.

Od niespełna 50-ciu lat jesteśmy także cenionym wydawcą podręczników do nauki religii. W 1976 roku wydania została seria katechizmów: „Bóg z nami” dla uczniów klas 1-4 oraz „Katechizm religii katolickiej” dla uczniów klas 5-8.

W 2001 r. znakiem rozpoznawczym Wydawnictwa WAM były nowocześnie opracowane podręczniki dla wszystkich poziomów edukacji oraz poradniki dla nauczycieli w formie segregatorów z pomocami dydaktycznymi na płytach CD.

W 2010 roku Wydawnictwo WAM wprowadziło do kolejnych serii podręczników,  dostosowanych do podstawy programowej z 2010 roku, multibooki dla uczniów, e-booki poradników metodycznych, filmy edukacyjne oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli dostosowane do użycia na tablicach interaktywnych. Czas płynie, przynosząc nieustanne zmiany, a wraz nimi nowe wyzwania. W 2020 i roku ukazały się nowe podręczniki do nauki religii podręczniki dla uczniów klasy 1 i 5 szkoły podstawowej, a w 2021 ukażą się kolejne: dla uczniów klas 2 i 6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci sześcioletnich wraz z obudową multimedialną zamieszczoną  w nowym serwisie katechetycznym Wydawnictwa WAM: nowe.katechizmy.pl.

Wydawnictwo WAM to więcej niż książki. Jednym z naszych zespołów jest opiniotwórczy portal DEON.pl – najpopularniejsze w swojej kategorii internetowe medium, które każdego miesiąca dociera do ponad 1,5 miliona internautów. W ramach wydawnictwa funkcjonuje także Studio INIGO, mające do dyspozycji własne studia dźwiękowe i telewizyjne. Wydajemy również kwartalnik „Życie Duchowe” oraz miesięcznik „Posłaniec Serca Jezusowego”.

Wydawnictwo WAM to współtwórca polskiego rynku książki od ponad 145 lat. Działamy jak święty Ignacy z Loyoli – porywczy Bask, który został świętym. Jego dewiza brzmi: Ad maiorem Dei gloriam. Wszystko na większą chwałę Boga.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Wydawnictwo WAM

Adres: ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://nowe.katechizmy.pl/