Ultra-Viol sp.j. Pietras, Purgał, Wójcik

Ultra-Viol sp.j. Pietras, Purgał, Wójcik

ULTRA-VIOL jest dynamicznie rozwijającą się firmą produkującą sprzęt medyczny. Od 1993 roku nasz asortyment rozrósł się do kilkuset pozycji.

Obecnie w naszej ofercie mamy kilkadziesiąt modeli negatoskopów: negatoskop do mammografii z żaluzjami, kilkadziesiąt typów lamp wirusobójczych i bakteriobójczych przepływowych i opraw wirusobójczych i bakteriobójczych bezpośredniego działania do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Produkujemy także oprawy bakteriobójcze UV-C IP 65 dla przemysłu spożywczego, przetwórczego.

Dezynfekcja powietrza i powierzchni przy użyciu lamp bakteriobójczych i wirusobójczych jest tanią i skuteczną metodą podniesienia czystości mikrobiologicznej powietrza. Szczególnie lampy wirusobójcze i bakteriobójcze przepływowe NBVE dezynfekujące powietrze w obecności ludzi są niezastąpione w szpitalach, przychodniach i wszelkich skupiskach ludzkich. Przepływowe lampy UV-C produkcji Ultra-Viol cieszą się dobrą opinią wśród medyków oraz użytkowników związanych z innymi branżami, w których lampy NBVE, GermiProtect oraz Aseptor znajdują zastosowanie. Pandemia COVID-19 sprawiła, że lampy UV-C Ultra-Viol weszły do standardowego wyposażenia gabinetów kosmetycznych, salonów urody, hoteli, restauracji, biur i wielu innych skupisk ludzkich.

Lampy UV-C produkcji Ultra-Viol to przebadane, bezpieczne i skuteczne rozwiązanie problemów z wirusami, bakteriami, pleśniami, grzybami oraz wszelkimi innymi mikroorganizmami.

Ultra-Viol jest również producentem pierwszej polskiej lampy antydepresyjnej do fototerapii FOTOVITA skutecznej w leczeniu depresji sezonowej jesienno-zimowej. Depresja sezonowa jest skutkiem niewystarczającej ilości światła słonecznego. Lampy FOTOVITA emitujące jasne światło do światłoterapii oferujemy w trzech wersjach, lampa Fotovita FV10L duża 10.000 luksów, lampa Fotovita FV10M średnia 5000 luksów, lampa Fotovita FV 10S mała 3200 luksów w odległości 50cm. Światłoterapia jasnym światłem leczy oraz zapobiega depresji sezonowej.

Leczenie światłem jest bardzo popularną metodą światłolecznictwa. Ultra-Viol jako jedyny na rynku udziela najdłuższej 5 letniej gwarancji na lampy FOTOVITA.

Ultra-Viol jako pierwszy w Polsce produkuje stacje przeglądowe cyfrowych i analogowych obrazów DICO negatoskop cyfrowy przeznaczone do pracy w warunkach sali operacyjnej. Stacja DICO jest to komputer medyczny z monitorem referencyjnym, umożliwia podgląd obrazów medycznych z serwera szpitalnego lub innych nośników, może pracować jako niezależne urządzenie lub w ramach systemów PACS, RIS i HIS w oddziałach szpitalnych, bloku operacyjnym.

Komputerowa stacja medyczna DICO często nazywana jest negatoskopem cyfrowym z racji podobieństwa do spełnianych funkcji przez negatoskop analogowy tradycyjny. Stacja DICO może pracować w ramach sali zintegrowanej.

W ofercie posiadamy także komputery medyczne klasy PC na blok operacyjny, szpitalne oddziały ratunkowe SOR, OIOM-y, sale wybudzeń, laboratoria.
Ultra-Viol jest wyłącznym dystrybutorem firmy dr Honle producenta lamp UVB i UVA do leczenia łuszczycy i bielactwa. Lampy UVB i UVA uzupełniają ofertę Ultra-Viol w zakresie urządzeń do leczenia światłem. Światłolecznictwo inaczej światłoterapia to uznane metody leczenia światłem wielu schorzeń wynikających z deficytu światła słonecznego w Polsce.

Lampy UVB i UVA Dermalight oferowane są w różnych wielkościach od małych przenośnych Dermalight D80 do tzw. ścianek Dermalight D1000 , D3000 do naświetlania całego ciała pacjenta. Dodatkowo oferujemy lampy LED i projektory lekarskie LED, projektory medyczne halogenowe. Ergonomiczne stanowisko opisowe diagnostyczne do radiologii cyfrowej Breis/PACS do opisu cyfrowych zdjęć RTG.

Wszystkie oferowane urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Liczne referencje potwierdzają jakość i walory użytkowe oferowanego sprzętu medycznego. Produkowana aparatura medyczna sprzedawana jest także w całej Europie i na świecie.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Ultra-Viol sp.j. Pietras, Purgał, Wójcik

Adres: Stępowizna 34, Zgierz, 95-100, Polska

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://ultraviolsklep.pl