Teatr Polonia

Teatr Polonia

Nikt tak w Polsce nie gra non-stop całe wakacje, jak POLONIA i OCH, czyli dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. W tym roku od czerwca do sierpnia będą to aż 43 różne tytuły, zagrane w sumie 165 razy, w tym aż 40 razy to spektakle plenerowe, dostępne dla każdego.

Start tej wielkiej uczty rozrywkowo-teatralnej nastąpi 24 czerwca, kiedy o 17:00 na pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera „Szelmostw Lisa” Witalisa” Jana Brzechwy (potem będzie można jeszcze oglądać to kolejne dwa dni w tym samym miejscu, a następnie w Koneserze na Pradze i przed OCH-Teatrem na Grójeckiej 65. Wbrew pozorom ten uroczy i rozśpiewany spektakl nie jest tylko dla dzieci, bo to uniwersalna opowieść o tym, jak przebiegłość, oszustwa i kłamstwa pozwalają osiągnąć szczyty władzy…

Poza „Szelmostwami” do zobaczenia będą jeszcze tak wspaniałe przedstawienia dla dzieci w każdym wieku, jak „Czerwony kapturek”, „Jaś i Małgosia” oraz „2 000 000 kroków” – wszystkie kolorowe, kostiumowe i rozśpiewane.

Starsi widzowie przychodzący na pl. Konstytucji w czerwcu i w lipcu oraz na Grójecką 65 pod OCH-Teatr w sierpniu będą mogli zobaczyć ogniste „Flamenco namiętnie”, farsowy „Związek otwarty”, słynny już „Lament” oraz wzruszające „Starość jest piękna”.

W tym samym czasie obie sceny fundacji Krystyny Jandy będą miały w ofercie 35 tytułów, z przewagą spektakli komediowych (np. oblegane przez widzów „Mąż żona” Fredry, i „Ożenek” Gogola, albo „Policja” Mrożka wraz z „Nocą zatracenia” Saramonowicza) i farsowych (np. Wspólnota mieszkaniowa”, „Pomoc domowa” „Lily”, „Coś tu nie gra”, ale nie zabraknie też refleksji, melancholii (jak w „Alei Zasłużonych”, „Boże mój”, „Panu Hoho”, „Próbach”, „Raju dla opornych” czy „Zapiskach z wygnania”, albo w śmieszno-smutnym „Big Bangu” czy w przejmującym „Minettim. Portrecie artysty z czasów starości” z kreacją Jana Peszka).

Warto też wziąć pod uwagę „Pięknego nieczułego”, w którym Natalia Sikora rewelacyjnie wykonuje piosenki Edith Piaf, „Cwaniary” wg. Sylwii Chutnik z piosenkową klasyką dawnej Warszawy oraz „Cafe Luna”, gdzie Anna Sroka-Hryń wyśpiewuje niezwykły świat fimów Almodovara.

Oczywiście klasę w sobie stanowią takie „evergreeny”, jak „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Słoneczni chłopcy” i „Zemsta” Fredry – oba z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem, a nade wszystko „Biała bluzka” „Shirley Valentine” z Krystyną Jandą.

Co ważne także płatnym spektaklom w obu teatrach towarzyszą liczne akcje promocyjne, jak wysokie zniżki dla studentów i seniorów na wybrane spektakle, bądź AD HOC, czyli tanie bilety jeszcze na dzień czy dwa przed spektaklem.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Teatr Polonia

Adres: ul. Marszałkowska 56, 00-545 Warszawa

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://teatrpolonia.pl