Teatr Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji

Teatr Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji

GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę ekologiczną “Gdzie jest buteleczka?”

Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała familijna muzyczna bajka ekologiczna Gdzie jest buteleczka?” z uniwersalnym przesłaniem. Bajka ta bawi, uczy i zachwyca nie tylko najmłodszych. 

Celem projektu jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi – zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania.  Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!

Spektakl „Gdzie jest Buteleczka?” rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem najmłodszych.

„Gdzie jest Buteleczka?”

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem. Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – rafę koralową, żółwia morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż?  Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! I koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, bo nasza ekologiczna bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych! Ma pozytywne przesłanie i daje nadzieję.

Obsada:

Weronika Stawska
Aleksandra Gotowicka
Przemysław Niedzielski
Katarzyna Janiszewska
Szymon Kołodziej

Scenariusz i reżyseria – Piotr Stawski  
Autor muzyki i piosenek – Piotr Aleksandrowicz 
Scenografia i kostiumy – Marta Baczewska – Ologele
Wizualizacje – Maciej Wściubiak
Choreografia – Maria Bijak

Najbliższe spektakle „Gdzie jest buteleczka?”: 

7.05.2022 / godz. 12:00
10.05.2022 / godz. 9:30 i godz.11:30
14.06.2022 / godz. 09:30 i 11:30
19.06.2022 / godz. 12:00
13.09.2022 / godz.11:30
17.09.2022 / godz. 12:00
27.09.2022 / godz. 09:30 i 11:30
29.09.2022 / godz. 10:00

Podstawowe informacje

Więcej na:

www.garnizonsztuki.org.pl

Dołącz do nas:

Facebook / Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji
Instagram / @garnizonsztuki_teatr

Adres:

GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji
ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa

Bilety i rezerwacje:

662 735 357 / [email protected]