SENSOR Justyna Radanowicz

Rewolucja w systemie edukacji?

Widzimy potrzebę zmiany polskiej szkoły i staramy się robić wszystko, by ta zmiana nastąpiła. Edukacja stała się dla nas priorytetem odkąd pojawił się nasz synek Konstanty. Chcemy, by mógł uczyć się w szkole przyjaznej uczniowi, która będzie w odpowiedni sposób kształtować jego kompetencje, uczyć kreatywności oraz rozwijać jego zainteresowania.

Innowacyjna szkoła publiczna

Czerpiemy inspiracje z różnych edukacyjnych portali oświatowych, FB, oraz blogów prowadzonych przez rodziców, nauczycieli czy też wizjonerów edukacyjnych. Jednak bardzo bliska jest nam idea innowacyjnej szkoły publicznej autorstwa Ewy Radanowicz. Jest ona inspiracją dla wielu nauczycieli i dyrektorów. Znana i odwiedzana przez ludzi z Polski i z zagranicy.

Nasze początki

Nasza firma powstała kilka lat temu. Celem firmy było głównie podwyższenie jakości nauczania w szkołach poprzez zakładanie pracowni robotyki oraz pracowni matematyki z wykorzystaniem klocków LEGO. Dzięki pracy z klockami dzieci mają szansę na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, matematyką i informatyką, a to wszystko podczas zabawy.

Eksperymentowanie, doświadczanie…

Realizowany w ten sposób program umożliwia dzieciom eksperymentowanie, doświadczanie i odkrywanie, że do poprawnego wyniku prowadzi wiele dróg. Lekcje mają charakter projektowy – uczący praktycznego rozwiązywania matematycznych problemów, wytrwałości, doskonałości. Uczą współpracy i są nauczaniem przyjaznym mózgowi. Nasi szkoleniowcy przeprowadzili również wiele szkoleń z zakresu neurodydaktyki i coachingu. Między innymi: „Nowoczesne metody nauczania”, „Jak uczy się ludzki mózg?”, „Wizualizacja myśli – ryślicielstwo, bazgranie i inne notowanie”, „Dobra lekcja i pedagogika XXI w.”. Obecnie zajmujemy się wydawnictwem oraz prowadzeniem warsztatów szkoleniowych w zakresie nowoczesnej edukacji.

Nazwa firmy: SENSOR Justyna Radanowicz

Adres: Polna 25, 67-200 Głogów