Scoot & Ride

Highwaykick – rozwój 2 w 1

Zastanawiasz się nad trafionym prezentem na roczek? Chcesz, żeby twój czas z dzieckiem był bardziej jakościowy? Obserwujesz jego postępy i pragniesz je wspierać? To dobry moment, żeby pokazać maluszkowi wiele fantastycznych form wspólnych zabaw i aktywności. W końcu możecie razem poszaleć, a jeśli zainwestujesz w sprzęt, który będzie dorastał wraz z dzieckiem – fajne nawyki zostaną z wami na długo.

Najlepsze zabawki dla dzieci to te, które odpowiadają na ich aktualne potrzeby rozwojowe. Model HWK1 marki Scoot&ride łączy cechy pierwszej hulajnogi i innowacyjnego jeździka, a przy tym stanowi doskonały substytut typowego rowerka biegowego. Przeznaczony jest dla maluchów od 1. roku życia (od 82 cm wzrostu), a zatem można zacząć go używać już od chwili, gdy nasza pociecha zacznie stawiać pierwsze pewne i stabilne kroki. To zresztą świetny moment, by obudzić w dziecku miłość do sportu lub przynajmniej zachęcić je do regularnego ruchu na świeżym powietrzu, który jest zawsze z korzyścią dla jego zdrowia i samopoczucia, a dbanie o postępy w tej sferze jest równie ważne jak troska o intelekt maluszka – razem zapewniają mu bowiem harmonijny rozwój.

Krok w krok

Naukę poruszania się na jeździku, rowerku biegowym, hulajnodze czy łączącym w sobie ich cechy pojeździe typu 2w1 zdaniem fizjoterapeutów powinno się rozpocząć, kiedy maluch dobrze opanuje sztukę samodzielnego chodu, tj. zacznie stawiać stopy bliżej siebie, będzie chodził z opuszczonymi rączkami i nie będzie zbyt często upadał. Atrakcyjne wizualnie pojazdy to sprawdzony i skuteczny sposób na wsparcie dalszego rozwoju ruchowego oraz prawidłowej postawy ciała, zwiększenie mobilności i niezbędny trening koordynacji. Highwaykick1 z regulowaną wysokością siedziska pozwala wcześnie zacząć tę cenną przygodę. W dodatku jest ono optymalnie wąskie, co pozwala na swobodne odpychanie się od podłoża, który to ruch doskonale wzmacnia mięśnie nóg. Ustawione wyżej zamienia z kolei ów wielozadaniowy model w pierwszy pojazd biegowy dla kilkulatka. Jako hulajnoga HWK1 wymaga już od dziecka większego wysiłku w celu utrzymania równowagi, choć wciąż umożliwia podparcie się drugą nogą w razie potrzeby. Podczas jazdy malec ma okazję rozwijać czucie głębokie, poprawiać kontakt z własnym ciałem oraz poznawać jego możliwości, a wraz z doskonaleniem się – nabierać odwagi i pewności siebie.

Konstrukcyjne priorytety

Ponieważ jeździki i hulajnogi przeznaczone są dla najmłodszych użytkowników, najważniejszą kwestią staje się ich bezpieczeństwo. W modelu HWK1 2w1 jego gwarantem są m.in. doskonale zbalansowana, solidna i stabilna konstrukcja, opatentowany system safety-pad (szeroka dolna część przednia, która zapobiega przewróceniu się czy utknięciu kół), dwa przednie koła z amortyzującego wstrząsy materiału, ich optymalnie szeroki rozstaw, tylne koło z łatwym w obsłudze hamulcem czy też szerszy, antypoślizgowy podest. Nie bez znaczenia jest także lekka rama, która ułatwia dziecku samodzielne sterowanie i przenoszenie pojazdu oraz możliwość dostosowywania rozmiaru i funkcji

Nazwa firmy: Scoot & Ride

Strona WWW: http://www.scootandride.pl/