Oplotki

Oplotki

Pamiętasz to uczucie, kiedy zapominasz się na chwilę i język wędruje na bok, kiedy w twórczym szale wycinasz, albo rysujesz?

Dzieci znają ten stan bardzo dobrze, ale czy my, jako ich nauczyciele, opiekunowie, mentorzy … potrafimy pielęgnować taką kreatywność?

Oplotki chcą zarażać bakcylem rękodzieła. Jako rękodzielnicy wiemy, jaką siłę ma w sobie magia zaklęta w powtarzalnych ruchach dłoni. Jako prowadzący warsztaty wiemy jaką siłę ma spotkanie z drugim człowiekiem, szczególnie teraz, gdy te kontakty są mocno ograniczone.

I choć Oplotki od dawna warsztatami stoją, to i nas covidova rzeczywistość zmobilizowała do wprowadzenia zmian. Warsztaty stacjonarne, które do zeszłego roku były naszym nr 1, przeniosły się do przestrzeni on-line. Wykorzystując technologię postanowiłyśmy zmienić formę tych spotkań, tak, żeby na przekór ograniczeniom docierać do jeszcze większej liczby osób.

Dlaczego to dla nas tak istotne? Nasze spotkania przy rękodziele, nasze o-plotki przy robótkach ręcznych  – to nie tylko nauka określonej techniki rękodzielniczej. To przede wszystkim możliwość spotkania w sympatycznym gronie. To możliwość poczucia wspólnoty z innymi, pomimo dzielącej odległości. To możliwość rozmowy o sprawach, które nas interesują i poznanie nowych ciekawych perspektyw. To możliwość złapania oddechu od trudów rzeczywistości. Nasze warsztaty rękodzielnicze – to okazja do zrelaksowania się i wyjścia z domu bez wychodzenia z domu. Sprawdzą się dla rodziców, nauczycieli, opiekunów – aby naładować akumulatory do pracy z dziećmi. Wiemy, jak bardzo oczekują od nas ciągłych “nowości”.

W naszej ofercie warsztatów znajdują się również warsztaty nie tylko dla mam ( które najczęściej sięgają po podstawy szydełkowania czy robienia na drutach – co w późniejszym czasie daje efekty w postaci – szydełkowych dodatków do wnętrz albo miękkich, ciepłych dodatków odzieżowych), ale również takie, w których mogą uczestniczyć dzieci (jak zaplatanie rękami, czy tworzenie kompozycji  kwiatowych). Wszystkie natomiast (poza tym, że pozwalają właśnie złapać trochę oddechu i zrelaksować się) stanowią inspirację i motywację do twórczego spędzania czasu razem  – w rodzinnym, przyjacielskim lub zawodowym gronie.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Oplotki

E-mail: [email protected]

Strona WWW:  https://oplotki.pl/