GoliardPoczątki Firmy Goliard sięgają roku 1991, kiedy to w Rędzinach koło Częstochowy Jerzy Urbańczyk, obecnie Prezes Firmy, oraz Bogumił Gonera - Wiceprezes postanowili założyć spółkę cywilną zajmującą się produkcją i sprzedażą makaronów. Pomysł w krótkim okresie czasu okazał się strzałem w dziesiątkę. W 1995 r. firma została przekształcona na Goliard Sp. z o.o.

Jako jedna z pierwszych Firm w Polsce rozpoczęła produkcję makaronów jajecznych tradycyjną metodą walcowaną . Pierwszym i sztandarowym produktem Firmy był makaron rosołowy zwany najpierw Rędzińską Nitką Domową a obecnie Nitką Luksusową. Produkt ten dzięki swym wyśmienitym walorom smakowym w bardzo szybkim czasie pozwolił Firmie wyrosnąć z producenta regionalnego na Firmę o ogólnokrajowej marce piastującej obecnie drugie miejsce w kraju. Goliard widząc sukcesy swojego pierwszego produktu i wychodząc naprzeciw stale rosnącemu rynkowi zaczęła uruchamiać nowe linie technologiczne wprowadzając na rynek Formy krótkie (świderki , muszelki , kolanka , rurki itp.)wykonywane z najwyższej jakości mąki z pszenicy Durum a następnie chcąc sprostać oczekiwaniom konsumentów wprowadziła spaghetti i zacierkę makaronową.

Technologia ta pozwoliła na wyprodukowanie najwyższej jakości makaronów jajecznych takich jak gniazda wstążki, wstęgi, wstążeczki, niteczki. Produkty te podobnie jak Nitka Luksusowa szybko przekonały do siebie konsumentów i spotkały się z jak najlepszymi opiniami . Firma posiada również własne laboratorium gdzie każda dostawa surowców jak również każda partia gotowego wyrobu jest dokładnie sprawdzana zgodnie z wszystkimi Unijnymi wymogami, co pozwala oferować wszystkim klientom bezpieczne towary o najwyższej i od lat niezmiennej jakości. Jesteśmy firmą która cały czas inwestuje w rozwój i świadomość marki, dlatego wprowadzamy na rynek coraz to nowsze produkty miedzy innymi.: makaron wyprodukowany z jaj przepiórczych, makarony smakowe: makaron ze szpinakiem, makaron ze szpinakiem i pomidorami oraz makaron z mąki orkiszowej, pieczywo chrupkie oraz lekkie i najnowszy produkt Nitka Rosołowa, która składem i jakością nie odbiega Nitce Luksusowej a jej pełne zautomatyzowanie pozwoliło nam oferować ją Państwu w bardziej korzystnej cenie. Ciągła modernizacja zakładu polegająca m.in. na wyeliminowaniu zewnętrznych ciągów komunikacyjnych (połączenie oddzielnych  hal produkcyjnych w jedną całość) przyczynia się do polepszenia jakości przepływu produktu co znaczącą poprawia atrakcyjność naszych wyrobów a zarazem pozwala na dalsze wprowadzanie wyższych systemów zarządzania jakością.


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Goliard
Adres ul. Dworcowa 18,  42-240   Rudniki
Telefon +48 34 327 93 79
E-mail goliard@goliard.pl
Strona WWW http://www.goliard.pl
Wyślij zapytanie