PaisleyNie tylko zabawki dla niemowlaka!

5 ciekawych pomysłów na prezent dla noworodka.


Rodzice maluszków bardzo często zastanawiają się, dlaczego większość prezentów stanowią zabawki, które przez pierwsze tygodnie życia w większości przypadków leżą gdzieś i czekają na odpowiedni moment. Gdyby tak przez chwilę zastanowić się, czego potrzebują najbardziej noworodki i kilkudniowe dzieciątka? Przede wszystkim bliskości mamy i najbliższej rodziny, ciepła, poczucia bezpieczeństwa oraz oczywiście jedzenia i powietrza do oddychania. Czy w tej całej sytuacji jest miejsce na jakieś przydatne prezenty? Oczywiście! Przygotowaliśmy dla Was listę prezentów, które nie są zabawkami.

Lista została przygotowana na podstawie oferty polskiego producenta akcesoriów dla dzieci i niemowląt Paisley Poland.

1) Pieluszki bambusowe

Są to produkty coraz bardziej doceniane przez rodziców. Przydatne w każdej sytuacji. Produkowane przez Polską firmę TEXPOL. Posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku niczym jedwab. O wiele lepiej chłoną wodę niż standardowe pieluszki tetrowe. W dodatku włókna bambusowe mają właściwości antybakteryjne, antyodorowe i antyalergiczne. Z ciekawostek warto dodać również fakt, że zatrzymują szkodliwe promieniowanie UV, co jest bardzo ważne latem. Pieluszki bambusowe dostępne w wielu kolorach i wzorach znajdziecie tutaj:
https://paisley.pl/pieluszki-bambusowe

2) Kocyk minky z wyhaftowanym imieniem

O dobrym kocyku, który potrafi otulić do snu marzą rodzice – szczególnie, gdy mali domownicy mają problemy z zasypianiem. Dobrej jakości kocyk z oryginalnego minky sprawi, że dzieci się w niego wtulą i o wiele łatwiej będą zasypiać. Dodatkowo warto wybrać kocyk, który ma jakiś element wyjątkowy – my proponujemy haft z imieniem lub dowolnym napisem np. „kochana kruszynka”. Taki kocyk będzie wyjątkowym i bardzo przydatnym prezentem na Chrzest Święty, narodziny dzidziusia lub jako prezent pod choinkę. Do kompletu warto dokupić poduszkę – wtedy otrzymamy idealny komplet do wózka lub do łóżeczka. Przy wyborze produktów z minky warto zwrócić uwagę na producenta tkaniny – oryginalny i najlepszy jakościowo jest produkcji firmy Shannon Fabrics z USA. Ma on gramaturę 400g/m2 oraz jest bardzo wytrzymały – będzie służył przez wiele lat. Co ciekawe ten poliestrowy materiał nowej generacji jest również oddychający, co sprawia, że dzieciom jest bardzo ciepło, ale nie przegrzewają się – jest to bardzo ważne szczególnie u noworodków. Więcej informacji o kocykach i dostępne kolory obejrzycie w tych miejscach:
https://paisley.pl/kocyk-z-imieniem
https://paisley.pl/kocyki

3) Pościel do łóżeczka bambusowa lub bawełniana

Pościel do łóżeczka jest wbrew pozorom bardzo ważna zarówno w pierwszych dniach życia, jak i później. Choć nie zawsze dziecko chce spać w osobnym łóżeczku to warto przyzwyczajać go od najmłodszych lat do własnego kąta – przytulnego, cieplutkiego i bezpiecznego. Warto w komplecie poszukać ochraniacza na łóżeczko, bo to zabezpieczy maluszka przed obiciami oraz da mu większe poczucie bezpieczeństwa.Do wyboru jest bardzo wiele rodzajów pościeli – najpopularniejsza jest oczywiście bawełniana. Nowością jest pościel bambusowa, która ma takie same właściwości jak pieluszki bambusowe – jest antyalergiczna, antybakteryjna i antyodorowa. W dodatku ma właściwości termoregulacyjne (zimą grzeje, latem chłodzi). W dotyku jest jak jedwab – bardzo delikatna i miękka. Przykłady pościeli bawełnianych i bambusowych obejrzycie tutaj:
https://paisley.pl/posciel-do-lozeczka
https://paisley.pl/posciel-bambusowa

4) Rożek dla niemowlaka bawełniany lub bambusowy

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupować rożek. Jest to z reguły największy dylemat podczas kompletowania wyprawki. My proponujemy Wam rożek, który ma wyjmowane usztywnienie i po rozwiązaniu może służyć jako kocyk lub kołderka. Jest on o wiele bardziej uniwersalny i posłuży dłużej. Podstawową funkcją rożka jest oczywiście otulenie niemowlaka i zapewnienie mu stabilizacji w pierwszych dniach życia. Maluszki bardzo lubią mieć cieplutko i gdy otula je coś miłego – pomaga to w usypianiu i sprawa, że czują się dużo bezpieczniej. W tym przypadku do wyboru również mamy tkaniny bambusowe, bawełniane, a nawet łączone np. minky + bambus. Naszym zdaniem jest to również bardzo fajny prezent dla młodych rodziców – szczególnie jeśli wiemy, że sami nie będą sobie w stanie kupić rożka lub nie planują takiego zakupu. Przykłady pięknych rożków bawełnianych i bambusowych znajdziecie w tym miejscu:
https://paisley.pl/rozki-i-spiworki

5) Nocny śpiworek bambusowy

To chyba najmniej doceniany produkt na naszej liście. Świetnie sprawdza się u maluszków, które uwielbiają się „kopać” w nocy i odkrywać. Wykonany w tkaniny bambusowej posiada wszystkie cechy pościeli bambusowych – antyalergiczny, antybakteryjny, antyodorowy. Odpowiednio ubrany maluszek i włożony w śpiworek nie potrzebuje już dodatkowych okryć (oczywiście w zależności od temperatury otoczenia). Jest za to zupełnie zabezpieczony przed odkryciem się. Rączki maluszka są przy tym zupełnie wolne, przez co może je brać do buzi, głaskać mamusię po buzi, czy swobodnie bawić się zabawkami przed snem itp. Produkt ten jest też ciekawą propozycją na prezent, bo mało młodych rodziców decyduje się na zakup w czasie kompletowania wyprawki. Polecamy kupować wysokiej jakości śpiworki, z najlepszych tkanin, w szczególności bambusowe, żeby nie doprowadzić do przegrzania dzieciątka i zapewnić mu spokojny i bezpieczny sen. Więcej informacji o śpiworkach bambusowych pod tym linkiem:
https://paisley.pl/rozki-i-spiworki

DOBRE, BO POLSKIE

Wszystkie opisane propozycje na prezent produkowane są przez polską firmę Paisley Poland. Firma jest prowadzona przez młodych rodziców, którzy dbają o jakość swoich produktów, bo sami się przekonali, że jakość i bezpieczeństwo przy maluszkach jest najważniejsze. Produkty są szyte w Polsce z tkanin i materiałów najwyższej jakości. Wiele z nich pochodzi z polskiej produkcji (jak np. tkaniny bambusowe). W ofercie sklepu znajdują się również pieluszki bambusowe, które produkowane są przez polską firmę TEXPOL.


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Paisley
Adres ul. Marii Konopnickiej 5,  86-032  Niemcz
Telefon 508 196 034
E-mail kontakt@paisley.pl
Strona WWW http://www.paisley.pl
Wyślij zapytanie