MEDIA RODZINA Sp. z o.o.Sezon wydawniczy 2019 roku rozpoczął się na dobre. Za nami pierwsze premiery, a księgarniane półki uginają się pod wieloma nowymi tytułami. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić kilka naszych nowości dla dzieci.

Jako pierwsza zaprezentuje się seria Kicia Kocia z dwiema najnowszymi książeczkami „Kicia Kocia i Nunuś. W kuchni” oraz „Kicia Kocia gra w piłkę”. Najmłodsi czytelnicy w towarzystwie Nunusia dowiedzą się, co można znaleźć w kuchni, czego nie można dotykać, ponieważ grozi to oparzeniem, oraz w którym miejscu jest wyjątkowo zimno. Troszkę starsi wezmą udział w pasjonującej rozgrywce w piłkę i to nie tylko piłkę nożną – co udowadnia Kicia Kocia z przyjaciółmi, którzy pokazują, że uprawiać sport może każdy, wszystko zależy jedynie od naszej inwencji!

Dla wszystkich tych, którzy zdążą się zapoznać z Kicią Kocią i zatęsknią za jej przygodami, przygotowaliśmy nową serię – Pola. Pola to mała dziewczynka, która podejmuje się codziennych wyzwań stających najmłodszym dzieciom na drodze. Jako pierwsze ukażą się dwa tytuły: „Pola mówi: muszę siusiu!” oraz „Pola mówi: sprzątamy!”.

Wśród marcowych nowości znalazł się także „Mysi Domek. Pobawmy się”. To już druga książeczka z tej serii w formie boardbooka dedykowana małym czytelnikom. W tej części każdy maluch żądny przygód znajdzie wiele pomysłów na spędzenie wolnego czasu i to nie tylko w ciepłe dni. Autorka po raz kolejny zachwyca misternym wykonaniem domku, w którym osadziła całą fabułę.

Po krótkiej, zimowej przerwie powraca również Żubr Pompik razem ze swoją rodzinką, którzy wspólnie przemierzą kolejne polskie parki narodowe. Wśród odwiedzanych miejsc znalazł się Wielkopolski Park Narodowy („Żubr Pompik. Wyprawy. Dziarskie puszczyki”), Karkonoski Park Narodowy (Żubr Pompik. Wyprawy. Wodospad muflona”) oraz Park Narodowy Gór Stołowych („Żubr Pompik. Wyprawy. Skalny labirynt”).

Jeśli Wasze dziecko również ma wiele pomysłów na siebie i swój przyszły zawód, to najnowsza książka Quentina Grébana „Kiedy dorosnę…” doskonale wpisze się w jego zainteresowania. Gdy w szkole pada pytanie, kim dzieci chcą zostać w przyszłości, większość ma już plan – lekarką! Policjantem! Superbohaterem! Nawet jeśli ktoś nie wybrał swojego zawodu – nie szkodzi, przecież zostało jeszcze tyle czasu.

Dla starszych dzieci mamy dwie niezwykłe propozycje. Pierwsza z nich to znana i lubiana seria Operacja. W najnowszej książce „Operacja Mumia” trójka detektywów – Tiril, Oliver i Otto będą próbowali rozwiązać klątwę starożytnej mumii. Czy na planowanej wystawie w Muzeum w Elvestad rzeczywiście ciąży klątwa? Kto mógłby chcieć przeszkodzić w organizacji tego wydarzenia? To nowa sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2! Druga proponowana książka nosi tytuł „I ty możesz zmienić świat”. To zbiór niesamowitych opowieści o dzieciach, które zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. Dzięki ich społecznemu zaangażowaniu dzieci mogą podziwiać i czerpać inspiracje z życia swoich rówieśników, którzy wykazali się odwagą, heroizmem i niezłomnością.

Mamy nadzieję, że proponowane przez nas tytuły w pełni Państwa usatysfakcjonują.
Udanej lektury!

 


Podstawowe informacje

Nazwa firmy MEDIA RODZINA Sp. z o.o.
Adres Pasieka 24,  61-657  Poznań
Telefon 61 827 08 60
E-mail mediarodzina@mediarodzina.pl
Strona WWW http://www.mediarodzina.pl
Wyślij zapytanie