MamikaŚwiąteczne listy od Feliksa

Wyjątkowe wydanie Listów od Feliksa, z którego dzieci dowiedzą się o wielu tradycjach towarzyszących Świętom Bożego Narodzenia w różnych krajach.

Zosia przeżywa w szkole niemiły incydent – jej kolega z klasy wyśmiewa ją za to, że wierzy w Świętego Mikołaja. Feliks niezwykle zasmucony widokiem zapłakanej Zosi, postanawia sprawdzić, jak to jest naprawdę i pisze list do Świętego Mikołaja. Jakież jest zdziwienie rodziny, gdy do domu przychodzi list zaadresowany do zająca Feliksa. I to od kogo??? Święty Mikołaj opisuje z detalami miejsce, w którym mieszka (przesyła nawet rzut z góry swojej posiadłości) i zaprasza Feliksa do siebie. Oj, będzie się w tej części działo…

Feliks zostaje pomocnikiem Mikołaja. To niesamowite, ile jeszcze można się dowiedzieć o świątecznych zwyczajach. W jednym z listów jest także wzmianka o polskiej kolędzie J.

Książka oprócz 5 listów w prawdziwych kopertach, zawiera piękną, kolorową rozkładówkę z podróży z prezentami, które Feliks rozwoził wspólnie ze Świętym Mikołajem po całym świecie.
Polecają: Radio dla Ciebie, Guliwer, Miasto Dzieci, Nebule, Qlturka.pl

Najlepsze na świecie listy od Feliksa

Gdyby Zosia nie kupiła tajemniczej księgi z bajkami, w której była opowieść o latającym kufrze, to wszystko by się nie wydarzyło! Feliks w środku nocy po prostu wyleciał z pokoju w swojej walizce, i wylądował na budynku parlamentu Rzeszy w Berlinie. To pierwszy z przystanków, podczas kolejnej, pełnej wrażeń podróży pluszowego zająca. 

Tym razem podróż latającą walizką prowadzi Feliksa do prawdziwego zamku hrabiego Drakuli w głębi Rumunii, do Indii, a nawet Chin. Podczas sztormu na środku Pacyfiku zając ląduje awaryjnie na pokładzie pewnego statku. Następnie udaje się do Meksyku, gdzie zwiedza starożytne piramidy i podziwia ogromne kaktusy.  Na zakończenie podróży zatrzymuje się na Florydzie i odkrywa tajemnicze bagna  ̶  a do Zosi wciąż przychodzą listy z całego świata. Listy od Feliksa, umieszczone w prawdziwych kopertach, są jak zwykle  ̶  pełne humoru i ciekawych informacji. Z tej podróży mały Feliks wraca w dniu urodzin Zosi.  

W szóstej części przygód pluszowego zająca znajduje się wiele wartościowych i pasjonujących informacji o świecie, przekazanych w sposób przystępny dla dzieci.

Polecają: Radio dla Ciebie, Guliwer, Miasto Dzieci, Nebule, Qlturka.pl

Feliks u dzieci na krańcach świata

Gdyby podczas gwałtownej zmiany wiatru pluszowy zając Zosi – Feliks – nie wypadł z żaglówki, to wszystko by się nie wydarzyło! Feliks po raz kolejny podróżuje. Tym razem odwiedza dzieci w różnych odległych zakątkach świata. Jak zwykle, listy do Zosi zawierają wiele cennych i ciekawych informacji.

Feliks opowiada w nich o chłopcu z rodziny Samów, która na dalekiej Północy hoduje renifery, o tuareskiej dziewczynce Aischy, która ze swoim plemieniem wędruje po pustyni. Jest gościem Rosity na strusiej farmie w Południowej Afryce i maoryskiej dziewczynki Hine Iti Moana w dalekiej Nowej Zelandii. Zając-podróżnik odkrywa wraz z bliźniętami, Lionelem i Leslim, San Francisco i razem z rodziną Matana obchodzi w Izraelu żydowskie Święto Świateł.

Poruszające i bardzo ciekawe opisy krajów i ludzi, kreślone cudacznym pismem Feliksa, znajdują się w sześciu najprawdziwszych kopertach.

Polecają: Radio dla Ciebie, Guliwer, Miasto Dzieci, Nebule, Qlturka.p, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Mała Dama

Wprowadzając się do starej kamienicy ozdobionej złotym preclem, Lilly nie ma pojęcia, że za domem znajduje się zaczarowane podwórko, na którym mieszka magiczna Mała Dama. Jest ona właścicielką tysiącletniego  kameleona, który pomaga jej kameleonować świat, a nawet potrafi uczynić ją niewidzialną. To bardzo się przydaje w licznych przygodach, które Lilly przeżywa ze swoją sąsiadką. Mała Dama posługuje się wytwornymi manierami i kreatywnym  językiem, który z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Jest to postać bardzo zabawna i otwarta na świat, a jej przyjaźń pozwala Lilly wyjść poza ramy bycia grzeczną 8-latką.

Książkę poleca m.in. Ciotka Książkula (Małgorzata Janina Berwid, Radio dla Ciebie):

Kim jest Mała Dama? Gdy zaczynasz czytać, przenosisz się w historię uroczą, miłą, pachnącą preclami i bułeczkami z konfiturą. Czytelnika otacza kameleonowość Małej Damy, wnoszącej w codzienność życia radość, miłość, umiejętność dostrzegania i siłę wyobraźni, która pomaga oswajać dorosłych „zabraniaczy” i daje nadzieję, że warto marzyć.

Czytanie to moja pasja, a pisanie to przyjemność… – życzę cudownej tajemniczej podróży z Małą Damą, w głąb tajemniczego ogrodu z dozorcą przypominającym Paszczaka w jego gorszej odsłonie. Polecam!

Ilość stron: 144

Format: 15 x 21 cm

Książka zalecana do czytania dzieciom od lat 5, do samodzielnego czytania przez dzieci od lat 7

Przeczytaj pierwszy rozdział.

 

 


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Mamika
Adres Jagiellońska 6/8 03-721 Warszawa,  03-721  Warszawa
Telefon 022 618 67 39
E-mail handlowy@mamika.pl
Strona WWW http://www.sklep.mamika.pl
Wyślij zapytanie