Kampania " Koniec zabawy w chowanego"KAMPANIA „KONIEC ZABAWY W CHOWANEGO”

Ostatnimi czasy w mediach społecznościowych zrobiło się głośno na temat kampanii „Koniec zabawy w chowanego”. Jej głównym założeniem stało się stworzenie Vademecum dotyczącego kultury karmienia piersią w miejscach publicznych. Porusza ono aspekty z dwóch stron – ze strony matki, oraz ze strony otaczającego ją społeczeństwa. W kampanię zaangażowali się eksperci – polscy uczeni, a także, blogerki. Patronat honorowy pełnią: Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich, natomiast inicjatorem i fundatorem jest: Nutropharma Sp. z o. o.

Temat natychmiast poruszył głosy społeczeństwa – nie dało się o nim nie słyszeć w radiu, telewizji oraz Internecie. Dzięki tak szybkiej reakcji, możliwe było uświadomienie, o powadze sprawy liczne grono osób. Stworzenie Vademecum było doskonałym pomysłem. Pomogło uspołecznić fakt karmienia piersią w miejscach publicznych. Osoby, które miały negatywne nastawienie do tej sytuacji mogły ją poznać, zrozumieć i jasno zdefiniować czym tak naprawdę jest. Dzięki temu, stało się dla nich jasne w jaki sposób powinny się zachować. Z drugiej strony, Vademecum pomogło karmiącym mamom zdobyć wiedzę na temat swoich praw, oraz pewność poprawności zachowania we wcześniej niekomfortowych sytuacjach.

GŁÓWNE SPOSTRZEŻENIA:

W Vademecum znajdują się informacje o karmieniu piersią w różnych miejscach: galerii handlowej, parku, kościele czy restauracji. Poniżej kilka głównych spostrzeżeń:

  • Karmienie piersią we wszystkich miejscach publicznych jest dozwolone w każdym momencie,
  • W miejscach publicznych często znajdują się specjalne punkty, ciche, odosobnione miejsca dla karmiących matek,
  • Nie ma potrzeby biegania i szukania odpowiedniego miejsca – karmienie to wspólne prawo mamy i dziecka,
  • Toaleta nigdy nie jest dobrym miejscem do karmienia maluszka czy odciągania pokarmu,
  • Nikt nie ma prawa zwracać karmiącej mamie uwagi, przeszkadzać jej, zbyt głośno się zachowywać czy też wyganiać,
  • Jeżeli ktoś zwraca uwagę karmiącej matce może się ona zawsze zwrócić do służb ochronnych, Policji i Straży Miejskiej,
  • Jeżeli kobieta nie czuje się komfortowo karmiąc w miejscach publicznych, może zasłonić się pieluszką, chustą lub skorzystać ze specjalnej odzieży do karmienia, która pozwoli na wygodne i komfortowe nakarmienie dziecka,
  • Ludzie w otoczeniu kobiety karmiącej powinni zachowywać się cicho, nie przeszkadzać jej, nie prowokować do rozmowy, a jeżeli są świadkami złego zachowania ze strony innych, powinni zrobić wszystko, aby pomóc,
  • Kobiety nie muszą pytać innych osób z otoczenia czy nie przeszkadza im to, że karmią piersią.

Mamy ogromną nadzieje, że Kampania „koniec zabawy w chowanego” i stworzone Vademecum pozwolą karmiącym mamom czuć się swobodnie, a otaczającemu społeczeństwu nie tylko zrozumieć i zaakceptować tą sytuacje, ale też zrobić wszystko, aby mamy i ich dzieci mogły czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Z myślą o wszystkich karmiących mamach, na naszej stronie internetowej dostępne są produkty ułatwiające karmienie w miejscach publicznych: topy do karmienia w różnych kolorach jak i również pieluszki. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę internetową https://www.fiorino.eu/sklep/akcesoria


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Kampania " Koniec zabawy w chowanego"
Adres Bazarowa 6,  43-316 Bielsko-Biała  Bielsko-Biała
Telefon +48 790 677 092
E-mail sklep@fiorino.eu
Strona WWW http://www.fiorino.eu
Wyślij zapytanie