Opowieści słowem i dźwiękiemOpowieści słowem i dźwiękiem

Małe dzieci silnie reagują na bodźce słuchowe. Nic dziwnego, że fascynują je wszelkiego rodzaju zabawki dźwiękowe. Firmy zabawkarskie starają się, aby w ich produktach było jak najwięcej dźwięków, co zachwyca wszystkie maluchy.

Najbardziej interesujące dla dzieci są jednak te dźwięki, z którymi mogą się zetknąć na co dzień, np. odgłosy wydawane przez zwierzęta i instrumenty. Idąc tym tropem, zaproponowaliśmy naszym najmłodszym czytelnikom dwie barwne książeczki z serii „Odkrywam dźwięki”: „Zwierzęta” oraz „Instrumenty”. Każda z nich przedstawia najpopularniejsze i najbardziej znane małym dzieciom brzmienia.

Obie książeczki zostały wykonane niezwykle starannie, z dbałością o każdy detal. Zawierają krótkie, proste historyjki związane z każdym dźwiękiem, zobrazowane przyjaznymi ilustracjami w pięknych, soczystych kolorach. Ich niewątpliwym atutem jest górny kolorowy register z obrazkami przedstawiającymi zwierzęta i instrumenty. Każda książka została wyposażona w moduł dźwiękowy z sześcioma przyciskami, pod którymi ukrywają się głosy zwierząt lub brzmienia instrumentów. Wydaje się, że to odpowiednia liczba, by dziecko na wczesnym etapie rozwoju było w stanie zarejestrować wszystkie dźwięki, nauczyć się je rozróżniać, nazywać, a niekiedy i naśladować. Każdy maluszek z radością wysłucha np. miauczenia kotka, gdakania kurki, odgłosu bębenka czy fletu.

W jakich okolicznościach można zobaczyć i usłyszeć pieska, konika, kotka, kózkę, owieczkę i kurkę? Dziecko znajdzie odpowiedź na to pytanie w książce „Zwierzęta”. A jak wyglądają i brzmią cymbałki, bębenek, grzechotki, flet, pianinko i tamburyn? Aby maluszek się tego dowiedział, wystarczy, że zapozna się z książką „Instrumenty”. Każda rozkładówka przestawia inne zwierzątko lub inny instrument i, oczywiście, inną historyjkę, po której przeczytaniu maluszek pewnie ochoczo naciśnie przycisk, aby usłyszeć odpowiedni dźwięk.

Konkludując, warto jeszcze raz podkreślić, że seria „Odkrywam dźwięki” proponuje nie tylko teksty o zwierzątkach, instrumentach i dźwiękach, lecz także idzie dalej i prezentuje brzmienie tych dźwięków. Działa zatem na zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Takie polisensoryczne książki są obecnie niezwykle popularne i bardzo lubiane przez najmłodsze dzieci.

Serdecznie polecamy naszą nową serię i wierzymy, że spotka się ona z ciepłym przyjęciem.

 

 


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Opowieści słowem i dźwiękiem
Adres Wspólna 17a,  05-090  Raszyn
Telefon +48 22 720 35 98
E-mail awm@morex.com.pl
Strona WWW http://www.awm.waw.pl
Wyślij zapytanie