Agencja Wydawnicza Jerzy MostowskiMaj kojarzy się z wiosną, przyjemną pogodą, wycieczkami i świetną zabawą. Wreszcie można spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, a dzieciaki to uwielbiają. Po ruchu i wysiłku fizycznym warto zrelaksować się przy dobrej książce. Czyż jest coś przyjemniejszego od czytania pełnej przygód baśni w pięknych okolicznościach przyrody? Seria „Moje baśnie” zachęca do poznawania klasyki: Kot w Butach, Calineczka, Śpiąca Królewna, Tomcio Paluch, Kopciuszek i inne opowieści uczą, bawią i wzruszają. Dzieciom dostarczają rozrywki, a rodzicom przypominają dzieciństwo. Dodatkową atrakcją tej serii są niezwykle starannie wykonane, sugestywne ilustracje, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenoszą małego słuchacza w magiczny świat wyobraźni.

A może dzieciaki stawiają już pierwsze kroki w czytaniu? Mamy coś i dla nich! Seria „Przygód w bród. Już czytamy!” to opowieści z morałem o zwierzętach, które przeżywają wiele przygód. Czytelnicy dowiedzą się, jak ważne są: przyjaźń, działanie w grupie, pomoc potrzebującym, wolność, dbanie o innych, szacunek dla przyrody. Duża czcionka ułatwia czytanie, a sympatyczne historyjki nie pozwolą na nudę.

Na najmłodszych czekają kartonowe książeczki. Na pewno nie zniszczą się w podróży! Seria „Co widzę?” wspomaga naukę pierwszych słów, a kolorowe zdjęcia rozwijają wyobraźnię maluchów. Szczególnie polecamy serię „Dopasuj połówki”. Składają się na nią książeczki wymagające od małych czytelników nieco wysiłku. Muszą oni bowiem dopasować górne i dolne połówki przeciętych stron tak, aby zwierzęce mamy i tatusiowie znaleźli swoje dzieci, określenia zyskały swoje przeciwieństwa, a zwierzęta zamieszkały we własnych domkach. Zabawę umilą króciutkie wierszyki. Książki Przeciwieństwa i Zwierzęta i ich dzieci zostały wyróżnione w XVI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanym co roku przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Ciekawskim polecamy książki z okienkami. Wieś, miasto, dźwięki, zabawki, dzikie zwierzęta – każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie, co się ukryło w okienkach, i rozwiążcie wszystkie zagadki!

A może macie ochotę na kilka eksperymentów albo chcecie samodzielnie przygotować ozdoby i prezenty dla najbliższych? Seria „Zrobisz to sam!” wam w tym pomoże. To wspaniała propozycja dla całej rodziny, zwłaszcza gdy z nieba spadnie majowy deszczyk i dłuższą chwilę trzeba spędzić w domu.

Małym i dużym artystom polecamy serię „Malowany świat” – te książki z pewnością was pochłoną i przeniosą w świat barw. Zawierają piękne, bardzo szczegółowe ilustracje do pokolorowania. Można w nich wykorzystać kredki, flamastry i farby, a granice stanowi tylko wyobraźnia. Książki tej serii uczą precyzji i cierpliwości, a przy tym doskonale relaksują, przynoszą radość nie tylko dzieciom!

Dzięki naszym książkom z pewnością nie będziecie się nudzić, a maj upłynie pod znakiem uśmiechu i dobrej zabawy.


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
Adres Wspólna 17a,  05-090  Janki k. Warszawy
Telefon +48 22 720 35 98
E-mail awm@morex.com.pl
Strona WWW http://www.awm.waw.pl
Wyślij zapytanie