BurubambaPomysł narodził się kilka lat temu z pasji i z potrzeby chwili. Obaj twórcy firmy mają córki, niezależnie od siebie zakochane w hippice. Dziewczynki pasjonują się po dziś dzień jeździectwem, same aktywnie jeżdżą.

Naturalnym pomysłem było więc kupno zabawek, które nawiązywałyby do jeździectwa i choć w części pozwoliłyby zrekompensować okresy rozłąki z „ukochanymi konikami” :)

Okazało się jednak, że nie było na rynku takiego produktu, który dawałby możliwość kolorowania i przerabiania według własnego pomysłu. To, co było osiągalne, to jedynie zabawki z kolorowego plastiku, będące gotowymi konstrukcjami, bez możliwości modyfikacji. My szukaliśmy czegoś bardziej kreatywnego.

Jak to w życiu bywa „potrzeba jest matką wynalazków” i jeśli dodatkowo spośród dwóch dobrych znajomych, jeden jest szefem agencji kreatywnej a drugi firmy produkującej innowacyjne rozwiązania ekspozycyjne i opakowaniowe z kartonu i tektury, to na powstanie firmy produkującej zabawki  jakich szukaliśmy, nie trzeba było długo czekać.

Tak właśnie narodził się pierwszy zestaw - „Stajnia i koniki” oraz firma Burubamba. Do „Stajni” dołączył później „Port Piratów”, następnie „Park Jurajski”, wkrótce dołączą kolejne zestawy. Warto wspomnieć, że kreacja i produkcja są całkowicie polskie, grafikę na naszych zabawkach projektują artyści i zawodowi graficy.

„Stajnia i koniki” to wyjątkowa zabawka, emocjonalnie nawiązująca do ukochanego przez dzieci zwierzęcia jakim jest koń. Sprzątanie stajni, dbanie o konie, wyprowadzanie ich na spacer lub start na zawodach i wszystkie inne zabawy, które podpowie wyobraźnia dziecka. Dedykowana głównie dla dziewczynek.

„Port Piratów” jest zabawką dedykowana głównie dla chłopców. Jednak i dziewczynki, zafascynowane światem przygód modnych ostatnio filmów, kreskówek i bajek o piratach i piratkach, odnajdą tu przestrzeń do kreowania własnej, nieskrępowanej pirackiej rzeczywistości.

Park Jurajski jest zabawką dedykowaną dla chłopców i dziewczynek zafascynowanych pradawnym światem dinozaurów. W zestawie dzielny odkrywca spotka przedstawicieli 6 najbardziej znanych gatunków. Każdy dinozaur posiada nazwę właściwą dla gatunku, dzięki temu dzieci łatwo je zapamiętają.

----------------

Zaletą kartonowych zestawów Burubamby jest to, że dzieci mogą je dowolnie kolorować lub przerabiać. Wszystkie elementy są już precyzyjnie wycięte. Nie potrzebne są żadne nożyczki i klej do zmontowania zestawów. Po złożeniu zaś są na tyle kompaktowej wielkości, że z pewnością zmieszczą się na regale czy parapecie i pozwolą wracać do zabawy wielokrotnie.

Istotna jest również niska cena zestawów oraz sam materiał z których zabawki są wykonane. Został on specjalnie dobrany od kątem kolorowania farbami lub kredkami. Dodatkowo niewątpliwie jest przyjazny środowisku.


Podstawowe informacje

Nazwa firmy Burubamba
Adres Okrężna 3,  02-916  Warszawa
E-mail burubamba@burubamba.com
Strona WWW http://www.burubamba.com
Wyślij zapytanie