Muzeum Domków lalek, gier i zabawek

Muzeum Domków lalek, gier i zabawek

Z KLASĄ W MUZEUM
OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
W ŚWIECIE DAWNYCH DOMKÓW DLA LALEK – edukacyjna gra muzealna

Zapraszamy na lekcję muzealną z przewodnikiem, podczas której uczestnicy poznają historię i funkcję jakie pełniły dawniej domki dla lalek. W trakcie zwiedzania ekspozycji stałej, uczestnicy rozwiązują zadania i zagadki dostosowane do ich wieku, przybliżające zjawiska i słownictwo związane z architekturą, dawnymi zawodami, sposobem życia i funkcjonowania domu w dawnych czasach.

Starsze dzieci i młodzież otrzymują GRĘ MUZEALNĄ w formie papierowej, którą muszą uzupełnić zdobytymi hasłami. Najmłodsi uczestnicy w swoich KARTACH PRACY stawiają pieczątki.

Zajęcia trwają około dwie godziny zegarowe i odbywają się w obu Oddziałach Muzeum, które zlokalizowane są blisko siebie – w odległości około 300 m. Uczestnicy w trakcie zajęć przechodzą z  jednego do drugiego Oddziału.

Wszyscy uczestnicy pod koniec zajęć otrzymują pamiątki muzealne.

W Muzeum mogą odbywać się jednocześnie zajęcia dla dwóch grup.  Grupy nie mogą być większe niż 15-osób wraz z 2 opiekunami. Minimalna ilość uczestników w grupie to 10 osób (bez opiekunów).
Sugerujemy, by wiek najmłodszych uczestników zajęć nie był niższy niż 4 lata.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Muzeum Domków lalek, gier i zabawek

Adres: Podwale 15, 00-252 Warszawa

E-mail: [email protected]

Strona WWW: MuzeumDomkow.pl