Muffik

Muffik

MUFFIK to rodzinna i dynamicznie rozwijająca się firma z siedzibą w małym miasteczku na Morawach Południowych w Czechach.

Największą motywacją do tworzenia mat ortopedycznych byli nasi najmłodsi członkowie rodzin. Jako prawdziwi sportowcy i niedawni rodzice postanowiliśmy w 2016 roku założyć grupę dla dzieci od 2 roku życia. Z biegiem czasu zaczęliśmy dostrzegać pewne dysproporcje w ruchu dzieci. Koślawe kostki i kolana, siedzenie w podkówkę, zapadnięte łuki stóp, płaskostopie i wynikające z tego osłabienie kręgosłupa oraz nieprawidłowa postawa.

Pojawiło się pytanie, co możemy z tym zrobić? Wspólnie z kolegami z fizjoterapii zastanawialiśmy się, jak wzmocnić kostki i kolana dbając jednocześnie o kręgosłup.
To był piękny letni dzień… Nasz roczny syn chodził boso po małych, ostrych kamyczkach, gdy podeszwa stopy mu się ściągnęła, a potem, gdy skakał po trawie, podeszwa stopy przyjemnie się rozciągnęła. Balansował na starym pniu i wskoczył na duży kamień. I wtedy zrodził się pomysł – przenieśmy te bodźce zewnętrzne do każdego domu, przedszkola czy szkoły.

I tak powstał MUFFIK (MUFF to pseudonim naszego dziecka). Z dumą możemy powiedzieć, że MUFFIK s.r.o. to firma rodzinna, która rozwija się z każdym krokiem naszych dzieci. Wszystkie wzory są projektowane z miłością i kontrolowane przez bystry wzrok naszych czeskich fizjoterapeutów i podologów. Jakość i skład deklarują najsurowsze instytuty certyfikujące – niemiecka Dekra i ITC Zlín. Dzięki temu z naszych podłóg MUFFIK mogą korzystać nawet najmłodsi (0 – 1 lat).
Chcielibyśmy podziękować za opinie od rodziców, którzy przesyłają zdjęcia z niesamowitymi wynikami swoich dzieci. Chcielibyśmy również podziękować fizjoterapeutom, pedagogom oraz oddanym pediatrom, którzy nas polecają, a nie tylko przepisują wkładki do butów.

To, z czego jesteśmy najbardziej dumni, to sukcesy naszych największych krytyków – dzieci. Dzieci uwielbiają MUFFIK.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: ASKATO – dystrybutor mat Muffik na Polskę

Adres: Klonowa 2 piętro 1, 62-002 Suchy Las

E-mail: [email protected]

Strona WWW: http://askato.pl