MOTYLARNIA PORT WŁADYSŁAWOWO

MOTYLARNIA PORT WŁADYSŁAWOWO

Największa motylarnia w Polsce– poznaj motylarnię w porcie we Władysławowie!

Kiedy planujemy słoneczny, wakacyjny urlop w nadmorskim Władysławowie, zastanawiamy się, jakie atrakcje dla dzieci i rodziny skrywa ta malownicza miejscowość. Z pewnością jest ich bardzo wiele, a jedną z najciekawszych z nich jest bez wątpienia… największa motylarnia w Polsce! Motylarnia jest bardzo popularną ostatnimi laty rozrywką dla całej rodziny, która chce spędzić niezapomniany czas nad polskim morzem. Czym jednak jest ten intrygująco brzmiący obiekt? Co możemy w nim znaleźć? I dlaczego warto go odwiedzić? O tym wszystkim dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Motylarnia w Porcie Władysławowo. Największa motylarnia w Polsce znajduje się właśnie tutaj!

Jak zaznaczono we wstępie, największa motylarnia w Polsce znajduje się we Władysławowie. A co tak naprawdę kryje się pod tą obco brzmiącą nazwą? Otóż motylarnia to wolnostojący obiekt, w środku którego żyją i swobodnie poruszają się tysiące najbardziej egzotycznych motyli z całego świata! Pochodzące z obu Ameryk, Azji, Afryki czy Australii okazy nieskrępowanie latają po całej motylarni, radośnie trzepocząc skrzydłami.

Motyle najbardziej aktywne są z samego rana, w słoneczne dni- wówczas, można je zobaczyć przemierzające wszerz i wzdłuż cały obiekt (nierzadko pokonują dziesiątki kilometrów dziennie). Popołudniu zaś, możemy je obserwować kiedy z gracją odpoczywają na tropikalnych roślinach, zbierając siły na kolejne, powietrzne wojaże. Warto także dodać, że motylarnia to nie tylko przepiękne i zjawiskowe motyle- to także cały ekosystem, w skład którego wchodzi egzotyczna roślinność, stanowiąca naturalny dom tych najpiękniejszych owadów. Dzięki temu, w sercu nadmorskiej miejscowości możesz przenieść się w głąb prawdziwej, tropikalnej dżungli!

Jakie gatunki motyli możesz znaleźć w motylarni we Władysławowie?

W motylarni we Władysławowie możemy odnaleźć w zasadzie setki rozmaitych gatunków motyli. Każdy z nich ma niepowtarzalny wygląd, ale też i zwyczaje czy nawyki, które wyróżniają konkretny gatunek na tle innych. Jednak absolutnie flagowym motylem, którego możesz spotkać w motylarni, jest oczywiście bajeczny i zjawiskowy Morpho Peledeis- to wyjątkowo piękny motyl, który posiada skrzydła w barwie głębokiego błękitu. To barwa absolutnie nie do podrobienia! Żeby tego było mało, skrzydła Morpho od wewnętrznej strony mają ciemną barwę, przez co podczas lotu sprawia on wrażenie, jakby… pojawiał się i znikał! Te, i setki innych gatunków motyli są teraz na wyciągnięcie ręki- motylarnia to wyjątkowa atrakcja dla dzieci i rodziny we Władysławowie, której nie możesz przegapić!

Największa motylarnia w Polsce– a może… wycieczka grupowa?

W największej motylarni w Polsce możesz także odbyć wycieczkę grupową. Każdego roku przyjeżdżają do nas wycieczki wieloosobowe dosłownie z całego kraju, a nawet zza granicy! Z racji tego, że motylarnia jest już otwarta pod koniec czerwca, jako nauczyciel, możesz zorganizować wycieczkę do naszego obiektu dla swoich podopiecznych i zapewnić im absolutnie wyjątkową atrakcję, którą zapamiętają na całe życie! To samo dotyczy grup kolonijnych- w wakacje, nasz obiekt odwiedzają dziesiątki grup wypoczynkowych z okolicznych miejscowości- Jastrzębiej Góry, Rozewia czy Jastarni.

Warto także dodać, że przyjaźni przewodnicy mogą przeprowadzić z całą grupą atrakcyjną sesję edukacyjną, podczas której opowiedzą o najciekawszych, motylich sekretach. Czy wiedziałeś na przykład, że niektóre z motyli mogą zmieniać barwę swoich skrzydeł, aby lepiej kamuflować się na tle tropikalnej roślinności? Czy wiedziałeś, że część z nich w ogóle nie musi spożywać jedzenia w trakcie całego swojego życia? O takich motylach mówi się, że żywią się wyłącznie… miłością! Odwiedź motylarnię i sprawdź, jakie jeszcze sekrety kryje przed Tobą świat tysiąca motyli.

Co jeszcze warto wiedzieć o motylarni we Władysławowie?

Jeżeli zdecydowałeś się na wycieczkę do motylarni we Władysławowie, warto znać podstawowe informacje o tym obiekcie. Motylarnia jest otwarta już od 23 czerwca- a egzotyczne motyle z całego świata możesz podziwiać aż do… końca sierpnia! Cały okres wakacyjny jest zatem do Twojej dyspozycji. Dodatkowo, możesz odwiedzić motylarnię przez 7 dni w tygodniu- i to od godziny 10 do godziny 20! Możesz wybrać zatem dowolny termin wakacyjny, aby zobaczyć tę nietuzinkową atrakcję dla dzieci i rodziny we Władysławowie.

Warto także wspomnieć, że ceny biletów są bardzo przystępne- bilet normalny to koszt 19 złotych. Bilet ulgowy (dedykowany dzieciom i młodzieży do 18 roku życia) to koszt zaledwie 16 złotych, zaś bilety dla dzieci do 3 roku życia są… całkowicie darmowe! Jeżeli chodzi o cennik biletów dla wycieczek grupowych, to wynoszą one odpowiednio: 12 zł dla jednego dziecka i 12 złotych dla jednego opiekuna. Aby uzyskać jednak zniżkę na bilet grupowy, wycieczka musi liczyć łącznie z opiekunami nie mniej, niż 30 osób. Warto też wspomnieć o tym, że w motylarni można przeprowadzić sesję zdjęciową, a nawet kadry do filmu.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie tej wyjątkowej atrakcji dla dzieci we Władysławowie, zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z opiekunem motylarni, z którym można się skontaktować pod numerem telefonu: 574 859 264.

Motylarnia we Władysławowie zaprasza wszystkich turystów poszukujących wyjątkowych wrażeń!

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: MOTYLARNIA PORT WŁADYSŁAWOWO

Adres: Port Władysławowo Ul. Hryniewieckiego 2, 84-120 Władysławowo

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://www.motylarnia-wladyslawowo.pl/