Montessori Zabawki

Jesteśmy rodzinną firmą, która specjalizuje się przede wszystkim w sprowadzaniu pomocy Montessori, ale też i bardzo  dobrej jakości zabawek o charakterze edukacyjnym, takich firm jak: Safari Ltd., PlanToys,  czy też Goki. Zajmujemy się ich dystrybucją na terenie Czech, Polski i Słowacji.

Oprócz sprzedaży hurtowej w ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się drewniane  zabawki dydaktyczne i motoryczne wspierające rozwój dziecka, posiadamy też przeróżne  gry zręcznościowe, klocki magnetyczne, kulodromy i kolejki, instrumenty muzyczne, zestawy  kreatywne, artykuły papiernicze i  zestawy do eksperymentów, a  także gry edukacyjne  i towarzyskie.

Sprzedajemy tylko takie zabawki i pomoce, w które sami wierzymy i które kupilibyśmy naszym dzieciom. Kierujemy się sercem – żyjemy tym, w co wierzymy, pracujemy z uważnością oraz miłością do dzieci i przyrody. Posiadamy własna markę pomocy Montessori MOYO, ponieważ wierzymy głęboko w sens i przesłanie pedagogiki Marii Montessori.

Szczególnie ważny jest dla nas stosunek młodego pokolenia do naszej planety. Wiąże się  z tym wybór firm, które prezentujemy na rynku. Są to firmy, które inspirują nas nastawieniem  proekologicznym i  przyjaznym podejściem do klientów, pracowników i  partnerów  handlowych.

Naszą działalność rozumiemy, jako misję i  daje nam ona wielką satysfakcję. Lubimy to, co robimy. Cieszymy się, że możemy pomóc stworzyć naszym dzieciom nieco piękniejsze  środowisko, w  którym będą się czuły dobrze i  w  którym mogą w  pełni rozwijać swoje  zdolności.

Choć zajmujemy się głównie sprzedażą zabawek i pomocy Montessori, chodzi nam przede  wszystkim o upowszechnianie świadomego podejścia do dziecka i jego rozwoju. Wierzymy  w  to, co mówiła Maria Montessori, że w  naszych dzieciach drzemie ogromny potencjał,  a naszym celem jest pomóc im go realizować.

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się regularnie wspierać przedszkola i szkoły w biedniejszych  częściach światan(nepal, Kenia, Gwinea), a także czeskie organizacje pozarządowe. Do dziś dzięki naszym klientom  mogliśmy wesprzeć dziesiątki projektów i jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

W tym roku uruchomiliśmy kursy on-line dostępne również w  języku angielskim, które  znajdziecie Państwo na stronie: www.Montessorikurz.cz.

mgr Lucie Tamášová
www.MontessoriZabawki.pl