Mała orkiestra dni naszych

Mała orkiestra dni naszych

„EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ, UŚMIECH I MUZYKĘ” – TO MOTTO TOWARZYSZY OD 1988 ROKU ZESPOŁOWI „MAŁA ORKIESTRA DNI NASZYCH”..

„Jestem przekonany, że piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych staną się wspaniałym narzędziem wspierającym rozwój najmłodszych i przyczynią się do przyswajania przez nich ważnej i potrzebnej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, norm społecznych i budowania przyjaznych relacji międzyludzkich.”
Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.
„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to motto towarzyszy od 1988 roku zespołowi „Mała Orkiestra Dni Naszych”. Pomysłodawcą idei jest założyciel i lider zespołu, Jerzy Kobyliński, pedagog, kompozytor i autor tekstów piosenek i scenariuszy koncertów.

Najważniejszym dziełem „Małej Orkiestry Dni Naszych” jest „Dziecięcą Trylogią Muzyczną”, czyli trzy płyty: „Piosenki zdrowych dzieci” (2015), „Piosenki mądrych dzieci” (2016) oraz „Piosenki ekodzieci” (2018) . Wszystkie te płyty były objęte Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz TVP ABC. To zdecydowanie prekursorski w skali ogólnopolskiej, koncepcyjny, przemyślany zbiór utworów, które nie tylko bawią, łatwo wpadają w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczą
zdrowego, mądrego i ekologicznego trybu życia. Piosenki te są znakomitym materiałem dydaktycznym dla wychowawców i pedagogów w szkołach i przedszkolach, a także dla rodziców i opiekunów. Mądre a zarazem niebanalne teksty, oraz melodyjne kompozycje są kluczem do kreatywnego sięgania po naukę i pochłaniania wiedzy przydatnej w życiu.

„Mądrowskazy” (2020), jako dziesiąta, jubileuszowa płyta jest podsumowaniem, uzupełnieniem i naturalną kontynuacją Dziecięcej Trylogii Muzycznej. W roku szkolnym 2014/2015  piosenka Nie ma jak dom znalazła się w Elementarzu XXI w.
(wydawca Nowa Era) i trafiła do wszystkich trzecioklasistów w Polsce. W roku szkolnym 2017/2018 „Piosenka o prawach dziecka” znalazła się w podręczniku szkolnym dla klasy 2 (wydawca Operon). Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne dołącza piosenki zespołu do materiałów dydaktycznych dla nauczycieli.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Mała orkiestra dni naszych

Telefon: +48 603 880 007

E-mail: [email protected]

Strona WWW:  https://odndzieci.pl/