Kopalnia Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia znalazła się w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w pilotażowym programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Bocheńska kopalnia znalazła się na wykazach punktów edukacyjnych dla szkół we wszystkich trzech grupach wiekowych.  I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych, II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych, III grupa – szkoły ponadpodstawowe.

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowaliśmy aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia:

  • to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, które wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny najmłodszych dzieci, jak i grupy uczniów klas I do VI;
  • to edukacja wynikająca z podstawy programowej połączona z dużą ilością zabawy;
  • to podróż w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni są przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne;
  • to impuls do rozbudzenia w dzieciach ich twórczej postawy;
  • zwiedzanie kopalni rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię, pobudza  koordynację wzrokowo-ruchową;
  • to prezentacja wykorzystania nauki w praktyce.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o.

Adres: ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

E-mail: [email protected]

Strona WWW: https://kopalnia-bochnia.pl