Jangar

Staramy się zapewnić dzieciom jak najlepszą przyszłość ucząc je potrzebnych umiejętności i przekazując niezbędną wiedzę. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez zabawę. Dajmy im tę możliwość.  Mogą teraz w prosty i przyjemny sposób programować i kodować bawiąc się robotami i zestawami robotycznymi, jednocześnie rozwijając swoje zdolności intelektualne. Nabywanie tych umiejętności jest teraz możliwe wykorzystując pomoce dydaktyczne przygotowane specjalnie dla ich poziomu wiekowego.

Najmłodsi (i nie tylko) uwielbiają budować z klocków fantastyczne konstrukcje, maszyny, postaci… Programowanie to nic innego jak łączenie „klocków”, czyli prostych komend, w skomplikowane „konstrukcje” – np. sekwencje ruchów. Przykładowo, układając sekwencję strzałek, przedszkolak nauczy robota jak ominąć przeszkodę albo jak dotrzeć do wyznaczonego przez siebie celu. W ten sposób dziecko jednocześnie używa wyobraźni, planuje ruch, rozwiązuje postawiony problem, łączy teorię z praktyką i ma przy tym dużo radości i zabawy.

W naszej ofercie, w ramach robotyki dla najmłodszych, znajduje się m.in. sympatyczny robot Botley, którego „wędrówki” można kodować wciskając kolorowe strzałki na dołączonym do zestawu pilocie, czy wesoły, pokrzykujący lisek podążający ułożoną przez dziecko ze specjalnych puzzli trasą. Zwykłe/niezwykłe klocki Cubroid, to więcej niż tylko zabawa, bo jednocześnie jest to także budowanie przeróżnych konstrukcji z kolorowych, inteligentnych klocków i tworzenie sekwencji dźwięków, ruchu, świateł… A to tylko niektóre z naszych kodowanych i programowalnych propozycji edukacyjnych dla najmłodszych.

Robotyka jest częścią szerokiej oferty pomocy dydaktycznych. Wiemy, że dzieci powinny poznawać świat angażując wszystkie zmysły. Dzięki naszym produktom mogą oglądać modele roślin i zwierząt, obserwować naturę pod lupą, czy dostosowanym dla najmłodszych mikroskopem. Mogą badać zjawiska i przedmioty przy pomocy przeróżnych zestawów badawczych. Dzięki makietom, matom podłogowym i planszom nazywają kolory, litery alfabetu, uczą się liczyć, poznają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowego odżywiania, higieny…

Oferta „JANGAR” obejmuje przede wszystkim pomoce dydaktyczne dla szkół i przedszkoli, ale kierowana jest także do szerokiej rzeszy placówek i instytucji prowadzących zajęcia edukacyjne i naukowe. Oferujemy także wyposażenie całych pracowni przedmiotowych, w tym wyposażenie w pomoce szkolne pracowni przyrodniczej oraz pracowni ekologicznej – ekopracowni.

Nazwa firmy: Jangar

Adres: Aleja Krakowska 4, 05-090 Janki k. Warszawy