ILI OLA Sp. z o.o.

ILI OLA Sp. z o.o.

Nazywam się Aleksandra Kubas, jestem założycielką marki i technologiem.

Pomysł na produkty które możesz kupić w naszym sklepie wziął się z potrzeby mojej skóry. Prawie dwa lata walczyłam z pokrzywką kontaktową, a ponad 10 z trądzikiem. Niestety moja „walka”, pomimo, że pod okiem lekarzy specjalistów z dermatologii i alergologii polegała na zaleczaniu objawów, zamiast pozbyciu się przyczyny.

Z biegiem czasu, dokształcając się z dziedziny fizjologii, kosmetologii, alergologii, dermatologii czy biochemii, zauważyłam wspólny mianownik moich problemów. Potwierdził to jeden z moich lekarzy (lekarz pierwszego kontaktu).

Moja skóra miała mocno naruszoną naturalną florę bakteryjną. Moje sebum miało niewłaściwy skład. Skóra była sucha przez niedobór lipidów, co wpływało na jej bardzo wolny metabolizm. Stres zwiększał produkcję histaminy, która zwiększała rozdrażnienie i tak w kółko, odporność z dnia na dzień spadała. Prócz pokrzywki i trądziku, pojawiały się zajady, pęknięcia skóry, co oczywiście wpływało na moja psychikę.

Tak narodził się pomysł na kosmetyk, który będzie chronił moją skórę przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiegnie utracie wody, zadba o prawidłowe natłuszczenie, prawidłowy skład sebum. Nie będzie podrażniał. Właśnie dlatego nasze kremy nie zawierają wody. Brak wody to brak substancji konserwujących, które mogą mieć działanie drażniące.

Dodatkowo produkcja w niskiej temperaturze nie niszczy nienasyconych kwasów tłuszczowy, które są nieocenione w pielęgnacji skóry. Niska temperatura produkcji zwiększa również przyczepność kosmetyku do skóry. Dzięki temu krem nie ściera się tak szybko, a im dłużej jest na skórze, tym dłużej chroni ją przez czynnikami zewnętrznymi.

Dla mnie idealnym kosmetykiem był orientalny krem, mimo dodatku bergamotki nie powodował u mnie żadnych nieprzyjemnych efektów, wręcz przeciwnie, działał na mnie terapeutycznie. Poprawiał moje samopoczucie, zwiększał przyjemność aplikacji.

Krem naturalny powstał w tym samym czasie, przez przypadek dowiedziałam się, że jest wiele osób, które borykają się z podobnymi problemami skórnymi. Z tym, ze jest to efekt uboczny stosowania chemioterapii, w tym przypadku nie należy stosować żadnych dodatków zapachowych, nawet tych naturalnych.

Podstawowe informacje

Nazwa firmy: ILI OLA  Sp. z o.o.

Adres: Jana Olbrachta 124/56, 01-373 Warszawa

E-mail: [email protected]

Strona WWW:  https://iliola.pl