Coloresca

Czy wiesz, że zajęcia artystyczne dla dzieci są kluczowe w rozwoju przedszkolaka? Dowiedz się, jakie zalety mają nasze kolorowanki, kredki i farbki dla rozwoju dziecka. Kredki dla 3 latka — dla chłopca i dziewczynki COLOresca.

Czy uważasz, że zajęcia artystyczne to tylko czynność, która przysparza bałaganu w domu, albo mieszkaniu? A może zdajesz sobie sprawę, że to o wiele więcej? Sztuka może być dobra dla rozwoju dzieci na wiele sposobów. Podczas gdy przedszkolak musi uczyć się nauk ścisłych, matematyki i czytania, sztuka jest również kluczem do jego rozwoju. Tworzenie w domu to świetna okazja na nawiązanie kontaktu z dzieckiem i zachęcenie go do kreatywności. W przedszkolu jest to dla nich sposób na komunikowanie się i budowanie pewności siebie. Ponieważ edukacja artystyczna podupada w szkołach na całym świecie, to do nas jako rodziców należy inspirowanie, wprowadzanie i pielęgnowanie małego artysty w każdym dziecku. Rzućmy okiem na to, czym jest sztuka, jej zalety i jak możemy pomóc zachęcić swoje dzieci do tego typu aktywności.

Dlaczego zajęcia artystyczne dla przedszkolaka są tak ważne?

Istnieją różne rodzaje sztuki, a my skoncentrujemy się na korzyściach płynących ze sztuk pięknych / wizualnych i rękodzieła. Warto zaznaczyć, że sztuka jest korzystna dla każdego. Historycznie sztuka przedstawiała, jak żyły różne cywilizacje oraz jakie były ich kultury i tradycje. Sztuka może być również wykorzystywana jako terapia. Może pomóc ludziom przezwyciężyć skutki chorób lub uspokoić zmartwiony umysł. Sztuka może pomóc ludziom zarabiać na życie dzięki umiejętnościom takim jak architektura i sztuka komercyjna lub reklamowa. Teatr i muzyka łączą ludzi społecznie, a także mogą być formą osobistej ekspresji.

• Poprawa zdolności motorycznych (rysowanie, malowanie, kolorowanki).
  • Rozwój umiejętności komunikacyjnych i językowych.
  • Prawdziwy trening dla mózgu dziewczynki i chłopca.
  • Emocjonalność społeczna.
  • Podsumowanie.

W jaki sposób sztuka może przynieść korzyści naszym dzieciom?

Istnieje kilka rodzajów umiejętności motorycznych, które czerpią korzyści ze sztuki i rzemiosła. Obejmują one:

• Zdolności motoryczne (duże): są to ruchy dużych mięśni ramion, nóg i tułowia, które wspomagają równowagę i koordynację z naszym układem nerwowym. Zajęcia artystyczne, takie jak malowanie, rysowanie, rękodzieło, ale również zwykłe bazgroły, zachęcają do połączeń między mózgiem a tymi mięśniami.
  • Zdolności motoryczne (małe): dotyczą mniejszych mięśni palców i dłoni. Ćwiczenie tych mięśni pomaga w pisaniu, wiązaniu sznurowadeł, przewracaniu stron książki, używaniu nożyczek i kolorowaniu. Wypróbuj czynności, takie jak rysowanie — nawet jeśli to tylko pisanie, wycinanie nożyczkami, malowanie palcami dla najmłodszych, malowanie twarzy lub origami dla starszych dzieci
  • Koordynacja ręka-oko: podczas rysowania, malowania lub wykonywania innych skomplikowanych zadań to oczy „kierują” rękami, aby wykonywać nasze polecenia
  • Zabawa różnymi kształtami, rysowanie — szczególnie tak pięknymi kolorami, łączenie kropek, a nawet kolorowanie linii, pomaga w koordynacji ręka-oko.

Ponadto, różne rodzaje sztuki mogą pomóc naszym dzieciom rozwinąć słownictwo i umiejętności komunikacyjne. Umiejętności językowe:

• Sztuka daje dzieciom możliwość porozmawiania o kolorach, kształtach i tym, co robią. Mogą opisać, co namalowali, nabazgrali lub stworzyli, pomagając im komunikować się i poszerzać swoje słownictwo. Docenianie sztuki może pomóc młodszym dzieciom opisać to, co widzą, ucząc się wyrażać swoje myśli słowami.
  • Umiejętności zrozumienia: Sztuka i rzemiosło mogą pomóc dzieciom zrozumieć otaczający ich świat na wiele sposobów. Czytanie wskazówek, jak coś się robi, a następnie zrozumienie, jak coś zrobić, po.
  • Umiejętność czytania i pisania: Sztuka może pomóc rozwinąć umiejętności pisania, czytania, słuchania i mówienia, dzięki czemu dziecko jest bardziej rozwinięte.

OFERTA HURTOWA DLA PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW

Nazwa firmy: Coloresca