BoboVita

BoboVita oferuje kaszki będące ważnym elementem rozszerzania diety

Zgodnie z zaleceniami Ekspertów wprowadzanie produktów uzupełniających należy rozpocząć po ukończeniu przez dziecko 17. tygodnia życia i nie później niż w 26. tygodniu życia. U większości niemowląt dojrzewa wtedy zdolność przyjmowania pokarmów stałych.
– Z badań wynika, że 61% niemowląt w Polsce ma rozszerzaną dietę przed 5. miesiącem życia, czyli aż 2/3 rodziców rozszerza dietę niezgodnie z zalecaniami ekspertów.
– Według zaleceń EPGHAN z 2017 roku dotyczącego żywności uzupełniającej niemowlęta powinny otrzymywać żywność bogatą w żelazo, w tym mięso i produkty fortyfikowane, a sól i cukier nie powinny być dodawane do żywności dla niemowląt.
– Szczególną rolę w kształtowaniu preferencji smakowych mają wczesne doświadczenia. Najbardziej otwarte na nowe smaki są niemowlęta w wieku 4-7 miesięcy, w tym czasie nowe produkty są dużo szybciej akceptowane przez dzieci w porównaniu do późniejszego wieku. W okresie rozszerzanie diety, możliwe jest skuteczne zdobycie akceptacji początkowo nielubianego warzywa, jeżeli dziecko otrzyma szansę przyzwyczajenia się do niego.
– W okresie rozszerzania diety to rodzice i opiekunowie dziecka są odpowiedzialni za jego żywienie, dlatego powinni dokonywać świadomych wyborów żywieniowych.
–  Mleko matki pokrywa zapotrzebowanie niemowlęcia na energię (kalorie) przez pierwsze 6 miesięcy życia, jednak po tym okresie przestaje być wystarczające i powstaje tzw. luka energetyczna, którą należy pokryć z żywności uzupełniającej.
W okresie od 6. do 8. miesiąca życia należy z żywności uzupełniającej dostarczyć dodatkowo ok. 200 kcal dziennie, między 9., a 11 miesiącem 300 kcal i 550 kcal dziennie u dzieci w wieku 12-23 miesięcy.
– Kaszki zbożowe są jednym z pierwszych produktów, które są wprowadzane do diety dziecka (zaraz po warzywach i owocach) podczas uzupełniania diety mlecznej o produkty stałe. Konsystencja kaszki ułatwia przechodzenie z diety opartej o mleko mamy na produkty o bardziej stałej konsystencji.

Nazwa firmy: BoboVita

Telefon:  801 16 55 55