Ecophon

Być może wydaje się Państwu, że właśnie znaleźli Państwo firmę produkującą i sprzedającą dźwiękochłonne sufity, panele ścienne i ekrany. Nie mylą się Państwo, ale nie jest to opis, który można usłyszeć z ust naszych pracowników lub osób, które nas znają.

Po prostu tu w Ecophon wszyscy podzielamy pasję i przekonanie, że akustyka pomieszczeń jest integralnym komponentem każdego doskonałego środowiska pracy, które korzystnie oddziałuje zarówno na ludzi, jak i na środowisko naturalne. Nasza wspólna wiedza, którą dysponujemy w tym obszarze, to coś znacznie większego niż „tylko” produkt (aczkolwiek jest to zawsze produkt innowacyjny i najwyższej jakości).

Ta wiedza jest dla nas tak ważna, że wyznaczyliśmy nawet osobę specjalnie do przygotowywania wewnętrznych szkoleń i zarządzania nimi dla naszych pracowników (oprócz innych różnych sieci wymiany wiedzy, modułów e-szkoleniowych, gościnnych wykładów i podobnych inicjatyw). Samodzielnie zatrudniamy naszego własnego profesora akustyki oraz kilka innych osób zajmujących się projektami badawczymi. To obszar, w którym poprzeczkę stawiamy sobie naprawdę wysoko.

Korzystamy z tej wiedzy w procesie tworzenia naszych produktów, by w ten sposób – i być może to właśnie jest najważniejsze – udostępnić ją całemu światu. Nie tylko naszym klientom, ale wszystkim ludziom, do których w ogóle możemy dotrzeć, ponieważ wierzymy, że każdy zasługuje na odpowiednie środowisko akustyczne. Każdy uczeń w szkole zasługuje na to, by słyszeć i rozumieć nauczyciela, każdemu pacjentowi należy się spokój i wolność od stresujących hałasów, każdy pracownik w biurze powinien móc się skoncentrować na swoich zadaniach i łatwo porozumiewać z współpracownikami, żaden opiekun dzieci nie zasługuje na utratę słuchu i żaden pracownik fabryki nie powinien narażać swojego bezpieczeństwa podczas pracy w warunkach wysokiego natężenia dźwięków.

Właśnie TYM się zajmujemy.

Naszą motywację do działania można podsumować w trzech słowach:

Pasja. Kompetencja. Innowacyjność.

Nazwa firmy Ecophon