Centrum Bajki

W Centrum Bajki łączymy edukację kulturalną z rozrywką i zabawą. Na dzieci czeka Bajkowy Świat – magiczna kraina, która jest połączeniem niezwykłego muzeum z interaktywną wystawą. Można tam zobaczyć prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa, przejechać się pociągiem, który leci w kosmos, spotkać Małego Księcia, by nagle zanurzyć się w morską głębinę, w której przez okna magicznej kolejki zobaczymy syreny, trytony i przeżyjemy atak morskich potworów.

„Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą  o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy: Dzwoneczek, Czerwony Kapturek lub Królewna Śnieżka. Wszystko zaczyna się w Bajkowym Przedpokoju, potem zdarzenia nabierają tempa, zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porywa pasażerów do świata wyobraźni. Nasza wyprawa rozgrywa się na wielu płaszczyznach interaktywności. Jest to również podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkanie z zamieszkującymi je stworami. Dzięki temu dzieci zauważają podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów.

Nazwa firmy Centrum Bajki
Adres Kornela Makuszyńskiego 1,  28-133  Pacanów