Ainstein

KLOCKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Klocki to najstarsza i prawdopodobnie najważniejsza zabawka w okresie rozwoju dziecka. Zarówno klocki z drewna, Lego jak i klocki magnetyczne przyczyniają się do rozwoju motoryki, kreatywności i fantazji dzieci. Czy wiedzieli Państwo, że zwykłe zabawki, typu klocki mają lepszy wpływ na rozwój dzieci, niż zabawki elektroniczne, które po naciśnięciu guzika wydają dźwięki, jeżdżą lub przemieszczają się?

Praca nad AINSTEIN rozpoczęła się od pytania: czy istnieje klocek, który jest lżejszy i który można składać na więcej sposobów niż znane klocki Lego, który lepiej się trzyma niż zwykłe klocki z drewna i przy którym nie trzeba uwzględniać polaryzacji biegun północny/południowy jak przy typowych klockach  z magnesem. Zabawa wszystkimi tradycyjnymi  klockami oparta jest na konkretnych, określonych wzorcach zapisanych w instrukcji np. poprzez wciskanie, stałą magnetyzację lub brakujące mocowanie. W konsekwencji  dzieci nie mogą puścić wodzów fantazji i muszą trzymać się możliwości określonych przez dorosłych. Naszym nadrzędnym celem podczas pracy nad AINSTEIN było zapewnienie dzieciom więcej kreatywnej przestrzeni oraz umożliwienie im osiągnięcie sukcesu od samego początku, gdy po cichym „kliknięciu” klocki łączą się i powstaje budowla.

Na marginesie: nazwa towarowa nie powstała w nawiązaniu do Alberta Einsteina i jego genialnych wynalazków. Nazwa to wynik poszukiwania jednego, specjalnego klocka, dzięki któremu można wszystko zbudować. Ponieważ pierwsza forma klocka przypominała literę A, nazwaliśmy go AINSTEIN (STEIN to klocek). Chociaż Einstein też na pewno dobrze by się bawił naszym produktem.

„W lipcu 2013 przyszła na świat moja córka Marie. W niewielu spokojnych chwilach mojego ojcostwa (tak, moja córka była w pierwszych miesiącach prawdziwym krzykaczem) myślałem o wyjątkowym prezencie dla niej. Chciałem wynaleźć własny klocek do zabawy. Zacząłem więc kombinować i majsterkować, najpierw z modelami z drewna, później z prototypami z drukarki 3D. Pierwsze urodziny Marie były chrztem bojowym dla AINSTEIN. Nie tylko maluchy, ale także starsi przyjaciele Marie z radością bawili się klockami AINSTEIN. Ich rodzicie chcieli wiedzieć, gdzie można kupić te klocki.”

Sven Purns, wynalazca klocków AINSTEIN.

Z tego pomysłu powstała firma BRILLID GmbH z zarejestrowanym znakiem handlowym AINSTEIN oraz opatentowanym systemem budowy klocków. Firma BRILLD GmbH to już trzeci odnoszący sukcesy start up założyciela firmy.

Nazwa firmy Ainstein
Adres os. Pod Lipami 104/22,  61-640  Poznań